Īpašumu cenas pasaules lielākajās pilsētās krīt 

Mājokļu cenas pasaules lielākajās un pieprasītākajās pilsētās, sākot no Sidnejas un Pekinas līdz pat Ņujorkai, sarūk, raksta Bloomberg.

Db.lv, 02.8.2018

Foto: pixabay

Tirgus izaugsmi pēdējā laikā apdraud vairāki faktori – nodokļu izmaiņas, cenu pieaugums un stingrāki aizdevumu nosacījumi. Tam varētu būt plašākas sekas, jo pasaules turīgie iedzīvotāji īpašumus iegādājas dažādos kontinentos, kas nozīmē, ka lejupslīde vienā valstī var radīt draudus tirgiem citās valstīs, brīdina Starptautiskais Valūtas fonds.

Cenas sarūk Londonā, ņemot vērā Brexit ietekmi, ekonomikas izaugsmes bremzēšanos un augstās cenas. Īpašumu cenas centrālās Londonas labākajos rajonos kopš augstākā līmeņa sasniegšanas 2014.gadā ir kritušās par gandrīz 18%, un daļa īpašumu cenu ir sarukušas par par trešdaļu, liecina Savills Plc pētījums.

Arī Pekinā cenas kritušas, ko ietekmē vairāk nekā 30 likumdošanas un tirgus ierobežojumi. Patlaban jaunu mājokļu cenas ir zemākas nekā esošo mājokļu cenas.

Austrālijā mājokļu cenas samazinās, ko veicina kredītu standartu pasliktināšanās un apjomu samazināšanās, nespēja atļauties iegādāties īpašumu, un citi faktori. Rezultātā īpašumu cenas Sidnejā sarūk jau desmit mēnešus pēc kārtas.

Arī Ņujorkas dārgākā rajona īpašumu cenas sarūk jau trīs ceturkšņus pēc kārtas. Otrā ceturkšņa beigās tirgū bija pieejami gandrīz 7000 dzīvokļu, kas ir par 11% vairāk nekā pirms gada. Savukārt pārdošanas apjomi kritās par 17% līdz 2600. Vidējā mājokļa cena otrajā ceturksnī saruka par 7,5% līdz 1,1 miljonam dolāru.