Foto & Video

Kā top?: Bruģis uzņēmumā Seastone

Žanete Hāka, 15.05.2015

Smiltis. Tās uzņēmums iegūst Rudus karjerā, jo tas ir vistuvākais vai Pūrē.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šoreiz portāls db.lv viesojās bruģa ražotnē Seastone, kas atrodas Talsu novada Lībagu pagastā.

Uzņēmumā patlaban strādā astoņi darbinieki, jo lielu daļu darba ražotnē veic iekārtas - darbinieki tikai uzrauga, vai ražošanas process rit ierastajā režīmā, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Oļegs Čubarovs.

Diennaktī kompānija var saražot 3000 m2 bruģa. Uzņēmums izmanto Vācijā ražotas Hess, Schlosser Pfeiffer iekārtas un Rotho žāvētavu.

Patlaban uzņēmums skatās arī uz eksporta tirgiem, taču lielākais šķērslis ir tas, ka produkcija ir smaga, līdz ar to transportēšanas izmaksas ir augstas. Tādēļ uzņēmumu vairāk interesē vietējais tirgus un tuvākais – Kurzemes reģions, taču produkcija tiek vesta arī uz attālākām Latvijas pilsētām, piemēram, Rēzekni.

Kopumā uzņēmums patlaban ražo 13 bruģa veidus un četrus apmaļu veidus.

Bruģa kalpošanas ilgums ir ļoti atkarīgs no tā, kā to lieto – ja tiks bērti ķīmiskie maisījumi, sāls, dauzīts ar kaltu, tas ātri sabojāsies. Pareizi lietojot, sabiedriskās vietās bruģis kalpos vismaz septiņus gadus, bet privātīpašumos – 10-15 gadus, skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Bruģēšana izmaksā aptuveni tikpat, cik asfaltēšana, taču bruģa priekšrocība ir - tajā, salīdzinot ar asfaltu, nerodas asās bedres – ja kāds no bruģiem ir sabojājies, to var izcelt ārā un ielikt jaunu, savukārt bedru lāpīšana izmaksā dārgāk.

Pilsētās un rūpnieciskajos objektos lielākoties tiek izvēlēts standarta bruģis, savukārt privātais sektors vēlas plašāku un interesantāku izvēli. Tiesa gan, ja fantāzija strādā, arī no parastā bruģa dažādās krāsās iespējams izveidot dažādus interesantus ornamentus.

Pieprasījums pēc bruģa var atšķirties atkarībā no tirgus situācijas. «Mēs lielā mērā esam atkarīgi no ES projektiem un būvniecības tendencēm privātmāju sektorā – ja šajos segmentos vērojama aktivitāte, arī pieprasījums pēc bruģa pieaug,» uzsver uzņēmuma pārstāvis.

Galerijā augstāk skaties, kā top bruģis!