Pārtika

Kad visi grib ēst vienas un tās pašas labās lietas

Jānis Šķupelis, 28.02.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par veselīgajām, populārajām pārtikas izejvielām ir jāpiemaksā arvien vairāk

Pārtikas izejvielu cena mēdz būt visai mainīga, kur liela loma ir, piemēram, laika apstākļu ietekmei uz ražu. Tāpat vairāku pārtikas izejvielu cenu kāpums pēdējo gadu laikā bijis izteiktāks, ko noteicis tas, ka lauksaimniekiem bijis grūti piedzīt globālā mērogā augošo apetīti. Proti, par dažādu pārtikas izejvielu pieprasījuma pieaugumu atbildīgs augošais cilvēku skaits un globalizācijas process jeb tas, ka ēšanas kultūru integrācija būtiski audzējusi interesi par dažādiem produktiem reģionos, kur tas agrāk nebija tik izteikts.

The Wall Street Journal izpētījis, ka kopš 2013. gada, ja atņem sezonālās cenu kustības un neraksturīgu laika apstākļu ietekmi, par 60% pieaugusi vidējā avokado, sviesta, olīveļļas un lašu cena. Tiek norādīts – šajā pašā laikā kukurūzas, sojas pupiņu, kviešu un cukura cena, ja atņem minēto ietekmi, mainījusies krietni mazāk.

Pasaulē pieaugot iedzīvotāju masai, kas grib ēst veselīgāk un ir turīgāka, rodas papildu pieprasījums pēc zivīm, riekstiem un veselīgākām eļļām. Sava loma ir arī uztura speciālistu un valdības aģentūru teiktajam. Piemēram, nesen bija vērojams straujš kokosriekstu eļļas kritums, kas nāca komplektā ar to, ka Amerikas Sirds asociācija vērsa uzmanību uz augsto tauku saturu šajā eļļā un apšaubīja tās pozitīvo ietekmi uz veselību. No 2012. gada kokosriekstu eļļas cena pieauga, jo tā pārsvarā tika uzskatīta par cilvēkam veselīgu.

«Šobrīd cilvēki atkal ēd produktus, kas satur taukus, lai gan tiek pievērsta liela uzmanība tam, cik dabīgi ir šie tauki. Mēs bijām nedaudz pārsteigti, cik strauja bija šī paradumu maiņa,» piebilst Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) lauksaimniecības politikas analītiķi.

Pašlaik topā esot meklēt Omega-3 taukskābes, kas var palīdzēt mazināt asinsspiedienu un sirds problēmu iespējamību. Šādas vielas ir zivju produktos. Jau ziņots, ka lielais pieprasījums un ierobežotais piedāvājums pēdējo gadu laikā debesīs dzinis lašu cenu. Tikmēr riekstu, avokado un olīveļļas patēriņš tiek saistīts ar «labajiem» taukiem, kas palīdz samazināt sliktā holesterīna līmeni un uzlabot veselību. Patērētāji pēdējā laikā arī vairāk izvēloties sviestu un citus piena produktus. Bieži vien šīs pārtikas izejvielas tiek audzētas atsevišķos reģionos, kuriem tad attiecīgi jāapgādā visa pārējā pasaule. Papildu problēmas uz jau tā lielā pieprasījuma fona sākas, ja kaut kas greizi noiet ar ražu. Vēl tiek norādīts, ka dažkārt lauksaimniecības platību un ganāmpulku palielināšanai pretī stājas arī satraukums par ietekmi uz vidi, kam attiecīgi seko stingrāka regulācija.

Vismaz vēsturiski bieži sanācis tā, ka patēriņu pēc dažādiem produktiem noteikušas tendences industriāli attīstītajās Rietumvalstīs. Tomēr tagad ēst vairāk, bagātīgāk un veselīgāk grib arī patērētāji Ķīnā un citās Āzijas valstīs. To ienākumi pieaug un garšas paradumi attīstās, kas nozīmē, ka arī tie dienu grib iesākt, piemēram, ar kādu avokado smūtiju. Piemēram, Meksikas Shanghai Viocar Import and Export pārstāvji WSJ teic, ka avokado cena ir pieaugusi tik strauji, ka dažkārt esot grūti lēti nopirkt šos augļus, lai pēc tam vestu uz Ķīnu.

Visu rakstu lasiet 28. februāra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru