Mazumtirdzniecība

Kārlis Dambergs: Svarīgi, ko no Āgenskalna tirgus sagaida tā galvenie atbalstītāji – iedzīvotāji

Kristīne Stepiņa, 06.04.2018

FOTO – PAULA ČURKSTE /LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kļuvis zināms, ka Kalnciema kvartāla attīstītāji, brāļi Kārlis un Mārtiņš Dambergi, apsver iespēju kļūt par Āgenskalna tirgus nomniekiem. K. Dambergs intervijā laikrakstam Dienas Bizness stāsta par iecerēm.

Fragments no intervijas:

Kādas investīcijas esat veikuši Kalnciema kvartāla attīstībā?

Līdz šim brīdim esam aizņēmušies vairākus miljonus eiro, vēl jāatdod kredīti aptuveni 1,7 miljonu eiro apjomā.

Vai tirgus organizēšana ir ienesīga?

Tirgus ar vienu roku dod, ar otru ņem. Tas prasa lielus ieguldījumus – gan līdzekļus, gan radošas idejas. Tirgotāju dalības maksa uz Eiropas fona nav liela, tāpat kā mūsu algas. Protams, tirgus ir bizness, taču tā galvenais ieguldījums – padara vietu dzīvu. Tirgus ir arī rūpes par apkārtni. Un ne tikai. Gribam, lai te ir rīdzinieku kopā sanākšanas vieta, ko apmeklē ar labu prātu. Gribam noturēt līdzsvaru starp prieku par šo vietu un uzņēmējdarbību. Turpinām ieguldīt un radīt iespējas – te notiek gan koka arhitektūras semināri, gan radošās darbnīcas bērniem. Ikvienam, kas nācis konsultēties par koka ēkām, esam snieguši pašu apgūtās praktiskās zināšanas. Cilvēki nāk un interesējas par dažādiem jautājumiem. Koka arhitektūras centrs ir vieta, kur savas zināšanas un pieredzi nododam tālāk.

Plānojat piedalīties Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsolē.

Tādu iespēju apsveram. Maijā tiks izsolītas Āgenskalna tirgus nomas tiesības uz 30 gadiem. Jaunajam nomniekam šis tirgus jāatjauno, tāpēc pretendentam jāsagādā pieci miljoni eiro. Būs jānodrošina tirgus funkciju saglabāšana un papildu jāorganizē dažādas kultūras aktivitātes. Nolikums paredz, ka tirgū nedrīkstēs atrasties lielveikals, turklāt vienam tirgotājam nedrīkstēs izīrēt platības, kas pārsniegtu 100 kvadrātmetrus. Mums rūp, kas notiek Āgenskalnā, kā tas attīstīsies, un rajonam tirgus ir ļoti svarīgs, tādēļ šī varētu būt lieliska privātā – publiskā partnerība. Līdz šim tirgus apsaimniekošanā mūsu pilsētai nav tādas pieredzes. Laika ir maz, pieteikšanās izsludināta tikai pirms mēneša, šobrīd izvērtējam šī projekta potenciālu, iespējamos partnerus un mūsu iespējas.

Vai kāda no Kalnciema tirgū īstenotajām radošajām idejām varētu tikt ieviesta arī Āgenskalna tirgū, ja kļūsiet par tā apsaimniekotājiem?

Iespējams, tomēr konceptuāli vajadzīgs pilnīgi cits risinājums, jo vēsturiskajā Āgenskalna tirgus teritorijā valda daudz lielāks mērogs un plašākas iespējas. Ir lietas, kuras jāsmeļ no vēsturiskās pieredzes un jāsaglabā.

Kādas?

Noteikti zināma daļa tirgotāju, tirgus sniegto funkciju un pakalpojumu. Šobrīd precīzāk runāt vēl pāragri, taču jāveic tirgus vēstures izpēte no pašiem tā pirmsākumiem. Svarīgi arī, ko no tirgus sagaida tā galvenie atbalstītāji – tuvākie un tālākie iedzīvotāji.

Visu interviju Tirgus – nozīmīgs elements pilsētas attīstībā lasiet 6. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.