Tirdzniecība un pakalpojumi

Sākusies pieteikšanās Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsolei

Laura Mazbērziņa, 08.05.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Līdz 11. maija plkst. 13.00 pretendenti var pieteikties Āgenskalna tirgus ēkas un pieguļošās teritorijas (Nometņu ielā 64) nomas tiesību izsolei uz 30 gadiem.

Par izsoles dalībnieku var kļūt juridiska persona, personālsabiedrība, komersants (individuālais komersants vai komercsabiedrība). Piesakoties izsolei, pretendentiem būs jāiesniedz kredītiestādes vai finanšu iestādes izziņa par izsoles pretendenta brīvo līdzekļu rezervēšanu vai kredītresursu pieejamību vismaz 5 miljonu eiro apmērā, Āgenskalna tirgus attīstības plāns, kā arī citi nolikumā minētie dokumenti.

Topošajam nomniekam par pienākumu ir uzdots saglabāt Āgenskalna tirgus statusu, kā arī īstenot dažādas kultūras aktivitātes sadarbībā ar nevalstiskām organizācijām un apkaimes iedzīvotājiem, kas akcentē apkaimes identitāti. Tāpat nomniekam būs jānodrošina, ka prioritāri tiek ierādītas tirdzniecības vietas zemniekiem, kuri ražo un pārdod vietējo lauksaimniecības produkciju, piemēram, mājražotājiem un amatniekiem, kā arī mazumtirdzniecības dalībniekiem, kas nodarbojas ar ekoloģisko produktu tirdzniecību.

Nomas līgumā iestrādātie noteikumi paredz, ka tam ir jābūt tirgum ar kultūras aktivitātēm, iedzīvotāju līdzdalību un dažādu apkaimes organizāciju iesaisti, akcentējot vietējo zemnieku produkciju un vietējās izcelsmes pārtiku, amatniekus.

Izsoles nomas līgumā ir ietveri tādi punkti, kuri izslēdz faktu, ka Āgenskalna tirgu varētu pārbūvēt par lielveikalu.

Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli «Āgenskalna tirgus» ēku nomnieks varēs sākt ekspluatēt tikai tad, kad tiks pabeigti ēkas atjaunošanas darbi, kuri jāveic atbilstoši Valsts kultūras pieminekļa aizsardzības inspekcijas un Būvniecības valsts kontroles biroja prasībām.

Ar nolikumu, tai skaitā ar nomas līgumu visi interesenti var iepazīties Rīgas domes Īpašuma departamentā (R.Vāgnera ielā 5, 326. kabinetā), kā arī departamenta mājas lapā sadaļā «Iznomā» un Rīgas pašvaldības mājas lapā.

Nomas tiesību izsole notiks 18. maijā plkst.13.00.

Tev varētu interesēt arī:

Db.lv piedalās neformālajā diskusijā par Āgenskalna tirgus nākotni

Āgenskalna tirgus sakņu paviljonu lemj demontēt, jo tam nav arhitektoniskās vērtības

Kalnciema kvartāla īpašnieki plāno piedalīties Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsolē

FOTO: Āgenskalna tirgus teritorijā esošo veco kiosku demontāžas darbi

Jaunajam investoram Āgenskalna tirgus pilnībā būs jāatjauno 3,5 gadu laikā