Start-up

Latitude59 sēklas stadijas startup konkursā uzvar Latvijas Funderful

Anda Asere, 27.05.2017

Raimonds Kulbergs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tallinā notikušajā jaunuzņēmumu konferences Latitude59 startup prezentāciju konkursā «TransferWise Pitch Competition» par labāko atzīts Latvijas Funderful

DB jau rakstīja, ka Funderful radīts, lai palīdzētu universitātēm piesaistīt ziedojumus no absolventiem, īpaši koncentrējoties uz tiem, kuri ir nesen beiguši skolu un nekad vēl nav ziedojuši. «Labās skolas, kas piedāvā kvalitatīvu izglītību, nevarētu pastāvēt bez ziedojumiem, un īpaši svarīga ir lojāla ziedotāju bāze, kuri ziedo regulāri un samērā nelielas summas. Lai gan lielie ziedotāji skolas nodrošina ar apjomīgu naudas daudzumu, viņu ir daudz mazāk un viņi to nedarot katru gadu. Tāpēc ir svarīga mazo ziedotāju bāze. Ir svarīgi viņus noturēt,» iepriekš DB norādīja Raimonds Kulbergs, Funderful īpašnieks. Statistika rādot – ja cilvēks savai skolai noziedo vienreiz, ir 50% iespējamība, ka šāda darbība atkārtosies. Ja jau ir bijušas pāris reizes, iespējamība sagaidīt atkārtotu ziedojumu pakāpjas jau līdz 70%, bet, ja trīs reizes, – līdz 90%.

Nesen Funderful atgriezies Rīgā pēc dalības akseleratorā 500 Startups. Katrs 500 Startups «iesaukums» saņem aptuveni 2000 pieteikumu. 500 Startups partneris Marvins Liao norādījis, ka ar šādu konkurenci iekļūšana šajā akseleratorā ir sarežģītāka nekā Stenforda, Jeila vai Hārvarda universitātēs. Funderful akseleratora uzmanību piesaistīja Digital Freedom Festival laikā, kur uzvarēja tā ietvaros notikušajā jaunuzņēmumu konkursā.

Vaicāts, kāpēc kompānija atbalsta šādu konkursu, TransferWise Eiropas sabiedrisko attiecību vadītājs Mareks Unts (Marek Unt) teic – kā starptautiska kompānija ar saknēm Igaunijā TransferWise vēlas redzēt vairāk veiksmīgus jaunuzņēmumus Ziemeļvalstīs un Baltijā.

Tallinā notiekošajā jaunuzņēmumu konferencē Latitude59 jaunuzņēmumu prezentāciju konkursā agrīnas un sēklas stadijas kompānijām piedalījās CenOS, Coffee Pixels, HackMotion, Robotic Solutions un Funderful no Latvijas. Konferences pirmajā dienā notika agrīnas stadijas jaunuzņēmumu prezentāciju konkurss. No Latvijas tajā piedalījās CEnOS, Coffee Pixels, HackMotion un Robotic Solutions. Savukārt konferences otrajā dienā notika prezentāciju konkurss sēklas stadijas jaunuzņēmumiem, kur līdzās citiem jaunuzņēmumiem sevi prezentēja arī Latvijas tehnoloģiju kompānija Funderful, kas tajā uzvarēja.

Komentāri

Pievienot komentāru