Start-up

Tiks atzīmēta Startup diena

Laura Mazbērziņa, 06.09.2018

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jau otro gadu pēc kārtas 12. septembrī atzīmēs Startup dienu, lai akcentētu startup jeb jaunuzņēmumu pienesumu Latvijas inovāciju attīstībai un ekonomikai.

«Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kurā vēlamies 12. septembrī oficiāli atzīt par Startup dienu. Rosinām Latviju parādīt kā startup uzņēmumiem draudzīgu, tehnoloģiski attīstītu, digitāli gudru un atvērtu valsti, tāpēc aicinām visus tehnoloģiju inovāciju entuziastus aktīvi iesaistīties,» rosina Dagnija Lejiņa, Digital Freedom Festival līdzdibinātāja. Viņa norāda, ka šobrīd Latvijā reģistrēti vairāk nekā 300 jaunuzņēmumi, kas pagājušā gadā vien piesaistīja 62 miljonus eiro investīcijās. «Startup diena būs starta šāviens arī Digital Freedom Festival, kad uzsāksim aktīvas diskusijas par tehnoloģiju ietekmi uz valstu, sabiedrību un mūsu katra nākotni.»

Startup dienas rītā LU Biznesa inkubatorā notiks Biznesa brokastis, kurā būs iespējams uzklausīt startup pieredzes un iedvesmas stāstus, bet vēlāk dienas gaitā notiks Startup zīmolu TOP10 prezentācijas, kurā vērtēs uzņēmumu ieviesto inovāciju ietekmi, uzņēmuma izaugsmi un redzamību, kā arī citi pasākumi.

«Startup dienas atzīmēšana ir svarīga kopienai. Tā palīdz izglītot sabiedrību un pievērst plašākas auditorijas uzmanību jaunuzņēmumiem - informēt un motivēt jauniešus domāt par karjeras iespējām jaunuzņēmumu ekosistēmā, dibināt savu uzņēmumu, meklēt prakses vietas vai pilnas slodzes darbu jaunuzņēmumos vai nevalstiskās organizācijās, kuras aktīvi iesaistās procesos. Tāpat, jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībai ir svarīgi dibināt attiecības arī ar valsts iestādēm un privātiem uzņēmumiem,» saka Aļona Beļinska, Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas izpilddirektore.

«Startup uzņēmumi ir mūsdienu ekonomikas dzinējspēks, īpaši, ja tā balstīta uz pakalpojumu sniegšanu, kā tas ir Latvijā. Pievienoto vērtību rada uz zināšanām balstītu produktu un tehnoloģiju attīstīšana, un būtiski, ka startup bizness parasti ir vērsts uz eksportu - nauda tiek pelnīta ārvalstīs, bet nodokļi maksāti mītnes zemē. Startup dienā iesaistāmies, lai palīdzētu veidot sabiedrības izpratni par šāda veida biznesu un dalītos ar savām zināšanām,» stāsta Mārtiņš Šulte, Mintos valdes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs.

Komentāri

Pievienot komentāru