Start-up

Latvijas Giraffe360 uzvar nekustamo īpašumu jomas startup konkursā

Lelde Petrāne, 24.10.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Foruma PropTech Riga ietvaros noticis Latvijā pirmais ar nekustamo īpašumu jomu saistīto startup uzņēmumu konkurss.

Organizatoru mērķis bija pievērst uzmanību inovatīvām tehnoloģiskām idejām un piesaistīt biznesa enģeļu un investīciju fondu uzmanību uzņēmumiem, kas darbojās šajā jomā. Konkursā piedalījās 12 startup uzņēmumi no četrām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Uzvarēja Latvijas kompānija, virtuālo tūru tehnoloģiju ražotājs Giraffe360.

Konkursa žūrijas locekle Ieva Brence uzvarētāju raksturo šādi: «Oriģināla un inovatīva biznesa ideja ar ilgtspējīgu attīstības potenciālu. Lai gan tādas bija arī citiem startup izaicinājuma konkursa dalībniekiem, šajā gadījumā ļoti skaidri tika iezīmēta produkta oriģinalitāte un unikalitāte, attīstības iespējas, prezentācija bija ļoti pārdomāta, akcentējot galveno un iekļaujoties atvēlētajā laikā. Pārliecināja arī konkrētā uzņēmuma komanda, līdz šim sasniegtais. Ir liela ticība uzņēmuma Giraffe 360 turpmākai izaugsmei.»

Dalībai konkursā tika pieņemti pavisam 12 jaunuzņēmumi ar to tehnoloģiskajiem risinājumiem: 5 uzņēmumi no Latvijas – Orocon (uzņēmums piedāvā risinājumu būvdarbu pārvaldības uzņēmumiem, kas ļauj ietaupīt divus svarīgākos resursus – laiku un naudu), Vartus (īpašuma tirgus vērtības noteikšana, izmantojot mašīnapmācību), QRpulse (klientu pieredzes rīks, kurā tiek izmantots QR signāls), Segrow (online pārdošanas rīks NĪ jomai) un Giraffe360 (virtuālo tūru tehnoloģiju ražotājs), 4 no Igaunijas – Hausing (platformas risinājums namīpašniekiem un pārvaldniekiem), EstateGuru (NĪ projektu finansējuma platforma), Indoor.Ninja (mobilais pieejas serviss) un Moderan Solutions (NĪ dzīvescikla pārvaldības risinājums), divi no Lietuvas – Serfy (piedāvā tehnoloģiju-aplikāciju efektīva komandas darba vadībai) un Röntgen (investīciju piesaistes iespējas NĪ projektos), kā arī viens uzņēmums – Realting (starptaustiska nekustamo īpašumu objektu apmaiņas platforma) - no Baltkrievijas.

Pirmajā dienā pusfinālisti 3 minūšu uzstāšanās laikā prezentēja savas idejas un atbildēja uz žūrijas jautājumiem. Žūrijas priekšsēdētājs bija – uzņēmējs, enģeļinvestors, īpašumu attīstītājs un Serial Start-up direktors no Lielbritānijas Pauls Oberšneiders (Paul Oberschneider).

Trīs finālistus izvēlējās žūrija: Giraffe360, EstateGuru un Röntgen. Indoor.Ninja tika finālā, pateicoties foruma dalībnieku online balsošanai.

Otrās dienas finālā šīs četras komandas cīnījās par galveno balvu no nekustamā īpašuma uzņēmuma Latio - iespēju piedalīties pasaulē lielākajā PropTech pasākumā – MIPIM PropTech New York.

Latvijā pirmo konkursu jaunuzņēmumiem Latvijas nekustamo īpasumu darījumu asociācija LANĪDA organizēja sadarbībā ar Startin.lv, Startup Estonia un Startup Lithuania un sadarbībā ar nekustamo īpašumu uzņēmumu Latio.

Lasi Arī:

Sekojot idejai: Atsperas ar riska kapitālu

Mikus Opelts: unikāla tehnoloģija risina vienkāršu vajadzību

Kuriem Latvijas jaunuzņēmumiem ir lielākais potenciāls?

Latvijas startup dibinātājs: 500 tūkstoši eiro mums ir maza summa

Latvijas uzņēmums Giraffe360 piesaista investīcijas pusmiljona apmērā

Sekojot idejai: Nodod kameru patērētāju rokās

Komentāri

Pievienot komentāru