Ilgāku termiņu latu likmes joprojām turas augstos līmeņos – trīs mēnešu RIGIBOR sasniedzis 11.56 %, sešu mēnešu RIGIBOR pieaudzis līdz 12.5 %, bet 12 mēnešu RIGIBOR jau ir 13.1 %
Latu naudas tirgū pēdējās nedēļās nav lielu izmaiņu, norāda Nordea Markets finanšu produktu eksperts Andris Lāriņš. Viena no nelielām izmaiņām pagaidām ir pagājušajā nedēļā piedzīvotās Latvijas Bankas (LB) intervences valūtu tirgū, kas pieejamo latu daudzumu šogad pirmo reizi samazināja par 28.4 miljoniem latu. Pagaidām tas ir sīkums, salīdzinot ar to, ka obligāto rezervju norma pirmajās septiņās rezervju perioda dienās ir pārpildīta par 288 miljoniem latu.
Tomēr eiro cena pagaidām no koridora griestiem nedomā atkāpties, kas liek domāt, ka šo 288 miljonu pārsvaru var sadeldēt dažās nedēļās, un tieši tādēļ lata procentu likmes, īpaši garākiem termiņiem, nekrīt zemāk, skaidro eksperts.
RIGIBOR likmes termiņiem līdz vienai nedēļai tuvākajā laikā var turēties 4 % tuvumā (vai pat zemākos līmeņos). Termiņiem, sākot ar vienu mēnesi (šis termiņš jau ieiet jaunajā rezervju periodā) ir redzams krietns lēciens augšup (vienas nedēļas RIGIBOR – 4.58 %, viena mēneša RIGIBOR – 9.74%), un likmes šiem termiņiem diez vai dosies zemākos līmeņos.
Ja pieejamo latu daudzums samazināsies, tirgus var nonākt situācijā, kura būtu līdzīga decembra situācijai, kad par latu depozītiem bankas maksāja ļoti pievilcīgas procentu likmes, uzskata eksperts.