Ražošana

Latvijas autoceļu uzturētājs par 1,5 miljoniem eiro iegādājas 14 jaunus riteņtraktorus

Žanete Hāka, 05.04.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2015. gada nogalē līzinga kompānija OP Finance iepirkuma konkursā ieguva tiesības finansēt 14 riteņtraktoru iegādi VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ceļu sakopšanas darbiem, informē kompānijas mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Renāte Vociša-Bērzkalne.

Šā gada martā iepirkuma darījums tika pabeigts – OP Finance LAU rīcībā nodeva 14 jaudīgus zīmola Valtra riteņtraktorus, kas tika iegādāti no lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas tirdzniecības uzņēmuma Valtek. Darījuma kopsumma ir gandrīz 1,5 miljoni eiro. SIA Valtek valdes loceklis Juris Narubins atzīst, ka šis ir viens no lielākajiem darījumiem uzņēmuma vēsturē, Valtek lielākais darījums vienā piegādē, kā arī riteņtraktoru ražotāja – Somijas uzņēmuma Valtra Oy Ab – lielākais darījums vienam klientam Latvijā.

10 no LAU iegādātajiem riteņtraktoriem ir Valtra T214V ar 228 ZS jaudu, bet pārējie 4 – Valtra N103.4 ar 111 ZS jaudu. Visi traktori ir aprīkoti ar speciālajām industriālajām riepām, priekšējo uzkari un Igaunijas uzņēmumā Meiren ražotu sniega lāpstu. Vasarā riteņtraktori pēc vajadzības strādās ar citu – sezonai atbilstošu – aprīkojumu. SIA Valtek nodrošinās arī riteņtraktoru garantijas un pēcgarantijas apkalpošanu.

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs uzsver, ka jaunas tehnikas iegāde bijusi nepieciešama, lai pakāpeniski atjaunotu tehnikas parku, jo daļa no riteņtraktoriem gan morāli, gan fiziski noveco: «Mūsu uzņēmuma tehnikas parkā kopumā ir vairāk nekā 150 riteņtraktori, kuri piemēroti darbiem jebkurā sezonā – ziemā traktori strādā, piemēram, ar sniega lāpstām, bet vasarā riteņtraktorus aprīkojam ar tādiem agregātiem kā uzkarināmā zāles pļaujmašīna, ceļa slaukāmā slota, piekabināmais greideris vai pašizgāzēja piekabe.»

Komentējot iepirkumu, V. Kononovs norāda, ka 14% no LAU kopējā riteņtraktoru parka ir zīmola Valtra ražotie riteņtraktori: «Jaunie riteņtraktori strādās uz ceļiem dažādās Latvijas vietās – Rīgā, Jēkabpilī, Valmierā, Gulbenē, Ludzā, Balvos, Dobelē, Daugavpilī, Bauskā, Liepājā, Saldū, Preiļos un Madonā. Riteņtraktori mums ir nepieciešami, lai vasarā ceļu malās izpļautu krūmu atvases un zāli, bet ziemā no ceļiem notīrītu sniegu. Riteņtraktorus izmantojam brauktuvju slaucīšanai, atpūtas laukumu sakopšanai, dažādu beramo materiālu transportēšanai un piekabināmo greideru vilkšanai. Piekabināmie greideri ir paredzēti grantēto autoceļu uzturēšanai. Vasarā ar tiem uzirdinām, izlīdzinām un profilējam grantēto ceļu virsējo klātni, kā arī atjaunojam ceļu nomales. Savukārt ziemā ar greideriem attīrām sniegu no ceļu braucamās daļas, pārvietojam sniegu ceļa nomalēs un grāvjos, kā arī rievojam apledojumu.»

Komentāri

Pievienot komentāru