Latvijas čempionātā maratonā šogad balvu fonds būs 19 000 eiro 

Šogad Lattelecom Rīgas maratona laikā Latvijas čempionātā dalībniekiem balvās tiks sadalīti 19 000 eiro, preses konferencē pastāstīja NECom valdes priekšsēdētājs un organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

LETA, 28.3.2017
1/4

Foto: Publicitātes

Pirmais Latvijas čempionāts maratonā norisinājās 1927.gada augustā Rīgā, un 2017.gadā Lattelecom Rīga maratons iezīmēs 90.gadadienu kopš pirmā medaļu komplekta sadalījuma. Šogad par Latvijas čempiona titulu un līdz šim lielāko balvu fondu čempionāta pastāvēšanas vēsturē Latvijas spēcīgākie maratonisti cīnīsies Rīgas ielās. Kopumā skrējējiem tiks sadalīti 19 000 eiro.

Maratona laikā notiks arī Latvijas Skolu kauss, kurā 2500 bērniem 14.maijā būs iespēja piedalīties Rīgas maratona sešu kilometru distancē vai Rimi bērnu dienas Ģimeņu skrējienā 13.maijā par pazeminātu dalības maksu - 1,50 eiro, izcīnot Latvijas skolu kausu un atsaucīgākajiem skolotājiem saņemot naudas prēmijas.

Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis informēja, ka līdzjutēji varēs sekot līdzi notikumiem kanālā 360tv, kas pieejams Lattelecom televīzijā un mobilajā lietotnē Shortcut. Maratonā dienā tiešraide būs nodrošināta septiņu stundu garumā.

Nords informēja, ka maratona programmu atklās Rimi bērnu diena, kas notiks 14.maijā Krastmalā. Tajā būs īsie skrējieni, kuros varēs piedalīties bez maksas. Savukārt vakarā notiks Ģimeņu skrējiens 3,6 kilometru garā trasē Rīgas centrā. Ģimeņu skrējienā noteikts limits 10 000 dalībnieki.

Katru gadu maratonam tiek veidots oficiālais krekls. Šogad oficiālo Lattelecom Rīgas maratona kreklu ir dizainējis Raimonds Strapāns, kurš ir izveidojis interpretāciju par vienu no mākslinieka spilgtākajām Latvijas 1.brīvvalsts laika atmiņām. Kāds arheologu izraksts ornaments, kas izrakumu vietai par godu nosaukts par Kursas krustu, māksliniekam palicis atmiņā un modernizējot tā formu tas izvietots uz krekla.

Savukārt jaunās medaļas autors ir Visvaldis Asaris, kurš to veidojis, atspoguļojot Rīgas pilsētas ainavu un medaļas puses simboliski iedalot senās un jaunās Rīgas laikos. Visi dalībnieki saņems šādas medaļas. Bērnu dienas, Ģimeņu skrējiena un 6 kilometru distances dalībnieki saņems mazāku medaļu, bet maratona distances dalībnieki - lielākas un smagākas medaļas.

14.maijā kā ierasts būs iespējams piedalīties četrās dažādās distancēs - maratonā (42,195 kilometri), pusmaratonā (21,0975 kilometri), 10 kilometru un 6 kilometru distancēs. Reģistrēties visām distancēm iespējams Lattelecom Rīgas maatona mājaslapā. Reģistrācija turpināsies līdz pasākumam, bet tam tuvojoties dalības maksa pieaugs. Patlaban reģistrējušies vairāk nekā 10 500 dalībnieki no 48 pasaules valstīm.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) pauda, ka pērn maratonā piedalījās 33 000 cilvēku, tai skaitā 8000 bērnu. Pērn maratonā piedalījās dalībnieki no 69 valstīm un 3000 bija ārzemnieki, kuram katram līdzi bija vidēji 1,5 līdzjutēji. Tādā veidā tiek radīts būtisks pienesums pilsētas ekonomikai.