Rīga briest maratona tehnoloģiju parādei 

Jau pēc divām nedēļām Rīgas ielas piepildīs tūkstošiem sportiska dzīvesveida cienītāju, lai dotos ikgadējā Lattelecom Rīgas maratona distancēs. Un, kā jau ierasts, vadošais tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom gatavo dalībniekiem pārsteigumus, lai tehnoloģijas palīdzētu skriet pašiem un ļautu just līdzi savējiem – kā klātienē, tā arī kanālā 360TV – pie TV ekrāniem un lietotnē Shortcut.

Jānis Vēvers, 28.4.2017

Gan jau reģistrētie dalībnieki, gan tie, kuri vēl tikai plāno pieteikties kādai abām no maratona dienām, šinī procesā lietos Lattelecom izstrādāto reģistrācijas rīku, kas pieejams Rigasmaratons.lv. Tas gandrīz momentāni – pāris sekunžu laikā – nosūta apstiprinājuma vēstuli ar piešķirto starta numuru un iekļauj dalībnieku kopējā sarakstā.

Skrējējiem un līdzjutējiem ir pieejama īpaša mobilā lietotne Android un Apple iOS operētājsistēmu ierīcēm. Tajā jau šobrīd izpētāmas maratona distances, kā arī tuvākajās dienās gan sekos informācija ar atbalsta pasākumiem un to norises vietām, gan pēc finiša varēs uzzināt skrējiena rezultātus un saņemt savu diplomu. Turklāt varēs sekot līdzi arī saviem skrējējiem – ja zināsiet maratona dalībnieka vārdu, uzvārdu un dzimšanas gadu vai skrējēja numuru, varēsiet sekot līdzi viņa virzībai kā tiešsaistē uzmundrini.lv, tā mobilajā aplikācijā. Šī iespēja noderēs arī tiem, kuri kopā ar īpašo Lattelecom tet atbalsta komandu – DJ, īpašu bungu orķestri un karsējmeitenēm – līdzjutējus sagaidīs tet enerģijas alejā – vienā no trases skaistākajiem posmiem pašā Rīgas centrā.

tet enerģijas alejā, kas atradīsies Brīvības ielas sākumposmā pie Ministru kabineta, valdīs īpaša gaisotne, lai distances pēdējais posms skrējējiem iet jo īpaši raiti, lai līdzjutēji viņiem dod enerģiju un iedvesmu lieliskam finišam. Turklāt ikviens līdzjutējs varēs gūt īpašu pieredzi, simbolisku distances posmu – 250 metrus – skrienot kopā ar savu atbalstāmo un tet alejas finišā par piemiņu iegūstot īpašu kopīgu foto.

Maratona sportisko garu vēl vairāk veicinās Lattelecom izveidotais Komandu kauss gan lielām, gan mazām komandām. Ikviens darba kolektīvs vai draugu kompānija vēl joprojām var izveidot savu komandu, maratona gaitā sekot līdzi reitingiem un sacensties par galvenajām balvām – komandas dalību Atēnu (42 km distancē) un Kopenhāgenas (21 km distancē) maratonos.

Šim izaicinājumam pieteikties var reģistrācijas rīkā.

Lattelecom padomājis arī par to, lai ikviens skrējējs varētu sasniegt savu labāko rezultātu. Piektdien pirms galvenās maratona nedēļas nogales, kad dalībnieki izņems savus dalības kārtas numurus, Lattelecom EXPO stendā ikviens varēs sagatavot un izdrukāt savu «Skrējēja špikeri». Tas ļaus trasē sekot līdzi ieteicamajam skriešanas ātrumam konkrētajā distances posmā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu finišā. Jāņem vērā, ka ne visi varēs maratona nedēļas nogalē būt galvaspilsētā un notikuma epicentrā. Atbalstīt skrējējus un izjust īpašo atmosfēru varēs ar tiešraides starpniecību. Arī šogad dalībniekiem un līdzjutējiem Lattelecom televīzija piedāvās unikālu saturu – 14. maijā septiņu stundu garumā kanālā 360TV būs vērojama tiešraide no 11. Novembra krastmalas, intervijas, ekspertu komentāri, skrējēju viedokļi un emocijas. Jāatgādina, ka 360TV ir pieejams ekskluzīvi Lattelecom televīzijas skatītājiem – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un filmu, seriālu un tiešraižu lietotnē Shortcut.

Sadarbībā ar Lattelecom