Būve

Latvijas paviljonu World Expo par 3,1 miljonu eiro būvēs Šveices būvuzņēmums

LETA, 17.12.2014

Izstādes Expo Milano 2015 Latvijas paviljona makets.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas paviljona būvniecību World Expo par 3,1 miljonu eiro uzticēs Šveices būvuzņēmumam Adunic AG, kas kā ģenerāluzņēmējs patlaban būvē arī Vācijas un Austrijas paviljonus izstādē World Expo, šodien preses konferencē paziņoja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre informēja, ka decembrī bez rezultātiem beidzās Latvijas paviljona būvniecības iepirkums, kurā piedalījās divi pretendenti - RBSSkals Būvvadība un Itālijas uzņēmums Paolo Beltrami S.p.A ar Latvijas apakšuzņēmēju SIA Baumeister. RBSSkals Būvvadības piedāvātā līgumcena bija 6,03 miljoni eiro, taču Paolo Beltrami S.p.A - 6,22 miljoni eiro.

Ministre norādīja, ka abu pretendentu piedāvātās cenas ir līdzīgas, tāpēc par aizdomām par abu uzņēmumu iespējamu vienošanos Ekonomikas ministrija (EM) vērsās Konkurences padomē (KP). KP atzina, ka ministrijas iesniegums ir saņemts un tas tiks izskatīts ierastajā kārtībā mēneša laikā.

Pēc nenotikušā iepirkuma EM apzināja citu būvnieku piedāvājumus, kopumā saņemot septiņu uzņēmumu nesaistošos piedāvājumus, kas svārstījās no 3,16 līdz 4,37 miljoniem eiro.

EM nolēma izvērtēt divus labākos piedāvājumus - Itālijas uzņēmuma Prana/Progeca, kas patlaban būvē Čehijas paviljonu izstādē World Expo, un Šveices kompānijas Adunic AG, kas patlaban būvē Austrijas un Vācijas paviljonus izstādē World Expo.

Pēc pārrunām ar abiem uzņēmumiem EM nolēma turpināt sarunas ar Šveices būvnieku, kas piedāvā uzbūvēt Latvijas paviljonu par aptuveni 3,1 miljonu eiro. EM savu izvēli pamato ar faktu, ka Adunic AG ir lielāka pieredze, profesionalitāte un labāka reputācija. Tāpat Adunic AG piedāvātais paviljona būvniecības laika grafiks paredz līdz 2015.gada 31.martam pabeigt ēkas izbūvi, dodot iespēju par radošajām aktivitātēm paviljonā atbildīgajai komandītsabiedrībai Expo 2015 nekavējoties sākt ekspozīcijas montāžas darbus, darot to paralēli ar citiem būvdarbiem. Visu darbu pilnīga pabeigšana plānota līdz nākamā gada 20.aprīlim, lai atlikušajās dienās līdz starptautiskās izstādes World Expo sākumam maijā varētu veikt iekārtu testēšanu un pieņemšanas-nodošanas formalitātes.

Adunic AG precizētu, detalizētu un saistošu piedāvājumu iesniegs EM šīs dienas laikā, bet līgumu ar būvnieku ministrija plāno parakstīt tuvākajās dienās, lai jau līdz gada beigām veiktu pirmo avansa maksājumu, bet būvdarbi varētu sākties nākamā gada janvārī.

Reizniece-Ozola stāstīja, ka gadījumā, ja valdība vakar būtu lēmusi nepiešķirt papildu līdzekļus Latvijas dalībai World Expo, kopējie zaudējumi būtu aptuveni 1,6 miljoni eiro. Ministre vēlreiz uzsvēra, ka, viņasprāt, saistībā ar izmaksu palielināšanos valdībai tomēr vajadzēja lemt izbeigt Latvijas dalību nākamgad Milānā gaidāmajā starptautiskajā izstādē.

Valdības vakar atbalstītā ideja piešķirt papildu 1,6 miljonus eiro Latvijas dalībai World Expo paredz, ka 903 00 eiro no nepieciešamās kopējās summas tiks iegūta no EM budžeta apakšprogrammas Naftas produktu rezervju uzturēšana, savukārt par atlikušo daļu EM sadarbībā ar Finanšu ministriju būs jāsagatavo priekšlikums par papildu finansējuma nodrošināšanu 2015.gadā World Expo izstādes paviljona celtniecībai atbilstoši noslēgtajiem līgumiem.

Kā ziņots, valdība otrdien lēma piešķirt papildu 1,6 miljonus eiro Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē World Expo, kas nākamgad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā. Pirms valdība lēma par papildu līdzekļu piešķiršanu, ministre norādīja, ka pozitīva lēmuma rezultātā Latvija piedalīsies izstādē, tiesa, saglabājoties riskam, ka Latvijas paviljons netiek uzbūvēts laikā - līdz nākamā gada maijam. Savukārt negatīvs lēmums paredzētu attiekties no dalības izstādē, kas nozīmē, ka tiek zaudēti visi iepriekš projektā ieguldītie līdzekļi.

Papildu finansējums nepieciešams Latvijas paviljona būvniecības darbiem.

Līdz šim noslēgtie līgumi par Latvijas dalību izstādē World Expo 2015 paredz valsts kopējos izdevumus aptuveni 5,6 miljonu eiro apmērā. Ar komandītsabiedrību Expo 2015 noslēgts 3,3 miljonus eiro vērts līgums par paviljona projektēšanu un pasākumu producēšanu, projekta vadībai atvēlēti 700 000 eiro, bet paviljona būvniecībai - 1,6 miljoni eiro. Valdība lēma Latvijas paviljona būvniecībai piešķirt papildu 1,6 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru