Viedokļi

Lielas pārmaiņas īres segmentā

Nekustamo īpašumu aģentu platformas "Big Bang Realty" veidotājs Oskars Zariņš, 17.03.2020

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

16.marts ir atnesis lielas pārmaiņas arī Latvijas nekustamo īpašumu īres segmentā.

Slēdzot Latvijas gaisa, sauszemes un ūdens robežas, gandrīz līdz nullei ir samazinājies tūristu skaits, tādēļ notiek lielas korekcijas īres tirgū. Piedāvājumu skaits strauji palielinās, jo dzīvokļu īpašnieki, kuri līdz šim savus dzīvokļus izīrēja tūristiem, izmantojot tādas platformas kā "Airbnb" un "Booking", ņemot vērā attiecīgo situāciju, pilnībā pārorientējas uz vietējo tirgu.

Īpašumu sludinājumos tagad var atrast labus dzīvokļus par pazeminātām cenām.

Īres tirgus skar arī jau izīrētos dzīvokļus, jo, ņemot vērā, ka liela daļa dažādās nozarēs strādājošo zaudē darbu, samazinās arī iespēja turpmāk īrēt par esošajām īres cenām, tādēļ turpmāk īpašumu saimniekiem un īrniekiem nāksies meklēt kompromisus, un, visticamāk, uz nenoteiktu laiku samazināt īres cenas.

Cenu korekcijas nopietni skars arī komercsektoru, jo ne tikai kafejnīcu un apkalpojošā sfēra tiek uz laiku daļēji iesaldēta, bet arī maziem uzņēmumiem samazinās peļņas rādītāji. Tādēļ gandrīz droši varam teikt, ka veikalu, kafejnīcu, kā arī biroju segmentā cenas tiks samazinātas, ja īpašumu saimnieki vēlēsies noturēt nomniekus vai arī atrast jaunus, un šī cenu korekcija varētu būt ievērojama.

Skatoties ilgākā laika periodā, atrisinot Covid-19 vīrusa radītās sekas, tas vēl diezgan ilgi iespaidos esošo nekustamo īpašumu tirgus situāciju, tādēļ labāk būtu plānot ilgtermiņā.

Saprātīgi un savstarpēji vienojoties īpašumu saimniekiem ar īrniekiem, nekustamo īpašumu tirgus var būt mazāk satricināms.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Covid-19 un nekustamā īpašuma tirgus 

Vēl pavisam nesen sabiedrībā valdīja pietiekoši liela skepse par jaunā "Covid-19" vīrusa nopietnību,...

Komentāri

Pievienot komentāru