Foto: Ieva Makare/LETA

Lielbritānijas izstāšanās no ES ministrs: Brexit nav šķiršanās, tās ir jaunas attiecības 

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nav šķiršanās - tas ir jaunu attiecību sākums, pēc tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) žurnālistiem sacīja Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES jeb Brexit ministrs Deivids Deiviss.

LETA, 2017. gada 21. februāris plkst. 12:45

Latvijas ārlietu ministrs skaidroja, ka šodien viņam ar Deivisu notika divpusējo sarunu turpinājums, jo abiem ministriem jau bija tikšanās Londonā februāra sākumā. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Latvijas interesēs ir, lai Lielbritānijas un Latvijas sarunas par izstāšanos notiktu maksimāli konstruktīvi, racionāli un bez liekām emocijām.

Rinkēvičs uzsvēra, ka visām 27 ES dalībvalstīm būs kopīga pozīcija attiecībā uz Brexit, bet ir skaidras mūsu īpašās intereses, proti, Latvijas tautiešu statuss, kam ir jāpaliek tādam, kāds tas ir tagad. Kopumā Rinkēvičs pauda gandarījumu par konstruktīvo gaisotni, kas tagad pastāv starp abām valstīm, bet uzsvēra, ka tiek sagaidīts divu gadu intensīvs darbs.

Ministrs skaidroja, ka ar Deivisu tika pārrunāts arī finanšu līdzekļu jautājums, norādot, ka jau Londonā viņam tika uzdoti daudzi jautājumi par to. Rinkēvičs ironizēja par potenciālajiem kukuļiem - ministrs uzsvēra, ka nekāda tirgošanās nav bijusi un nauda mums nav atnesta.

Mēs runājām, kādā veidā saglabāt maksimāli labas, atvieglotas tirdzniecības attiecības arī pēc Brexit, komentēja Rinkēvičs.

Arī Deiviss sarunu sāka, uzsverot, ka šeit nav ieradies ar naudas maisu, paužot, ka diskusijas starp abiem ministriem bija ļoti pozitīvas. Lielbritānijas ministrs arī atzina, ka Apvienotā Karaliste turpinās būt labs globāls un ES pilsonis.

Deiviss izteicās, ka Brexit nav šķiršanās, bet gan jaunu, turklāt diezgan modernu attiecību sākums. Viņš bilda, ka Lielbritānija vēlas, lai tās kaimiņš - ES - būtu spēcīga, veiksmīga un efektīva.

Izsakoties par Lielbritānijas interesēm, viņš pauda, ka tā vēlas sasniegt pēc iespējas labāku un visaptverošāku brīvās tirdzniecības līgumu. Tāpat Deiviss pievērsās jautājumam par citiem ES pilsoņiem, tostarp Latvijas pilsoņiem Lielbritānijā.

Ministrs uzsvēra, ka mēs vēlamies redzēt pēc iespējas labāku, civilizētāku un atbildīgāku risinājumu šim, un ka tas tiek uztverts ļoti nopietni.

Jautāts par diskusijām Lielbritānijas valdībā rast iespēju novirzīt daļu palīdzības, ko Apvienotā Karaliste sniedz Āzijas un Āfrikas valstīm, uz Viduseiropu un Austrumeiropu, tostarp Baltijas valstīm, tādā veidā nodrošinot to atbalstu sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES, Deiviss norādīja, ka, pirmkārt, nebija informēts par konkrēto publikāciju, bet pauda, ka šādas diskusijas nav sākušās. Viņš arī uzsvēra, ka tā nenotiks.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 28. decembris plkst. 12:27

Galēji labējo mēra pārvaldīta Francijas pilsēta gatavojas atklāt Breksita ielu, šādi godinot...

2016. gada 29. novembris plkst. 6:00

Lielbritānijas izstāšanās var negatīvi ietekmēt ES, tostarp arī Latvijas budžetu, otrdien...

2016. gada 24. novembris plkst. 18:23

Latvija iezīmējusi vairākus iespējamos scenārijus pēc Lielbritānijas iespējamās izstāšanās...

2016. gada 04. novembris plkst. 17:26

Tiesas lēmums, ka par Brexit jālemj parlamentā sabremzē Brexit procesu, kas ceturtdien...

2016. gada 03. novembris plkst. 12:41

Londonas Augstā tiesa ceturtdien nolēmusi, ka parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par...

Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...