Mazumtirdzniecība

Lielbritānijas veikali ievieš ierobežojumus

LETA--REUTERS, 18.03.2020

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijā lielie pārtikas veikalu tīkli "Tesco" un "Sainsbury's" noteikuši ierobežojumus pirkumiem, šādi reaģējot uz pircēju paniku, kas, bažījoties par koronavīrusa karantīnas režīmu, veikalu plauktus izpērk tukšus.

Premjerministrs Boriss Džonsons, kurš izpelnījies kritiku par pārmērīgo lēnību un piesardzību koronavīrusa krīzes apstākļos, otrdien sacīja, ka nav iemesla veidot lielus krājumus mājās un pārtikas rezerves ir drošas.

Tomēr lielos pārtikas veikalus visā valstī jau pārņēmusi panika. Viens pēc otra veikalu plaukti izpirkti tukši, bet dažos palicis vien saldējums un Lieldienu olas.

Arī trešdien pie daudziem veikaliem veidojās garas rindas, novēroja ziņu aģentūra "Reuters".

"Kļūst sliktāk," sacīja avots vienā no lielajiem veikalu tīkliem.

Lai savaldītu iepirkšanās paniku, "Sainsbury's" noteiks ierobežojumus pirkumiem.

"Tesco" dažas preces ļaus iegādāties tikai pa divām, arī makaronu, tualetes papīra iepakojumus, ilgtermiņa pienu.

Lielo pārtikas veikalu tīkliem jau vairāk nekā nedēļu ir grūtības nodrošināt preču krājumus plauktos.

"Mūsu sistēmā pienāk pietiekami daudz pārtikas, bet mēs ierobežojam tirdzniecību, lai preces ilgāk paliktu plauktos un tās varētu iegādāties lielāks pircēju skaits," vēstulē pircējiem skaidroja "Sainsbury’s" vadītājs Maiks Kups.

"Aldi" Lielbritānijas veikalu tīklu vidū bija pirmais, kas ieviesa ierobežojumus, jau pirmdien nosakot, ka pircēji vienā apmeklējuma reizē nevar iegādāties vairāk par četrām vienas preces vienībām.

Komentāri

Pievienot komentāru