Transports un loģistika

Lietuvas Avia Solutions Group iegādājusies Lielbritānijas čārterreisu aviokompāniju Chapman Freeborn

LETA, 15.10.2019

Foto: Chapman Freeborn

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas aviācijas pakalpojumu grupa «Avia Solutions Group» (ASG) iegādājusies Lielbritānijas čārterreisu kompāniju «Champan Freeborn». ASG neatklāj 11.oktobrī pabeigtā darījuma summu.

Līgums par 100% «Champan Freeborn» akciju iegādi iegādi tika parakstīts 14.jūlijā Londonā. Grupas valdes priekšsēdētājs Ģedimins Žiemelis iepriekš apgalvojis, ka «Chapman Freeborn» iegāde ir nozīmīgs solis grupas biznesa paplašināšanā un savu pozīciju nostiprināšanā pasaules aviācijas tirgū.

Arī pēc nonākšanas ASG paspārnē «Chapman Freeborn» turpinās izmantot savas pašreizējās preču zīmes. «Chapman Freeborn» organizē gan pasažieru, gan kravu čārterreisus. Pērn abu grupu kopējais apgrozījums bijis ap 800 miljoniem eiro, bet šā gada beigās tas plānots viena miljarda eiro apmērā.

«Avia Solutions Group» ir starptautiska aviācijas biznesa grupa, kas apvieno 110 kompānijas 32 pasaules valstīs. Grupas galvenais pārvaldes birojs atrodas Viļņā, bet pārstāvniecību biroji ir ASV, Lielbritānijā, Polijā, Serbijā, Igaunijā, Krievijā, Taizemē un Indonēzijā.

«Avia Solutions Group», kam Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Āzijā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā ir vairāk nekā 1600 klienti, nodrošina lidmašīnu apkopi, aviācijas nozares darbinieku apmācību un komplektēšanu, lidaparātu apkalpošanu uz zemes un degvielas uzpildi, aviācijas IT risinājumu, čārterlidojumu un tūrisma pakalpojumus. Grupas peļņa pērn bija 14,05 miljoni eiro, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2017.gadā, bet apgrozījums audzis par 25% - līdz 420 miljoniem eiro.

«Avia Solutions Group» 35,75% akciju pieder kompānijai «Vertas Cyprus» (patiesais labuma guvējs Ģedimins Žiemelis), 25,74% akciju - «FZE Procyone» (patiesais labuma guvējs Ģedimins Žiemelis), 4% akciju - «Vertas Fund» (patiesais labuma guvējs Ģedimins Žiemelis), bet 10,71% akciju - «Indeco: Investment and Development» (patiesais labuma guvējs Vaids Barakausks). Pārējiem akcionāriem pieder mazāk nekā 1% akciju katram.

Komentāri

Pievienot komentāru