Atpūta

Lita Beiris: Lepojos, ka varu noturēt festivālu, neuzliekot ļoti augstas cenas biļetēm

Rūta Kesnere, 05.02.2018

Lita Beiris

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Nevaru tīri cilvēciski prasīt milzīgu naudu par biļetēm.

Tā intervijā DB uzsver Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris. Šogad festivāls notiks jau 23. reizi.

Fragments no intervijas, kas publicēta 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness:

Cik izmaksā Baleta festivāls, kādas ir organizatoriskās izmaksas?

Aptuveni 120 tūkst. eiro. Pirms 23 gadiem, kad sāku organizēt pirmo festivālu, valsts un pašvaldības finansējuma tikpat kā nebija. Pašlaik Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes finansējums kopā veido 50% no kopējām festivāla izmaksām. Pārējie ir privātie atbalstītāji. Mums ir ilggadēji atbalstītāji, piemēram, Rīgas brīvosta un Latvijas dzelzceļš. Esam sākuši sadarboties arī ar LNK Group. Strādājam kopā arī Rietumu bankas Labdarības fondu.

Nevaru tīri cilvēciski prasīt milzīgu naudu par biļetēm.

Cik liels īpatsvars kopējā finansējumā ir ieņēmumiem no biļešu tirdzniecības?

Sākšu ar to, ka lepojos, ka varu noturēt festivālu, neuzliekot ļoti augstas cenas biļetēm. Nevaru tīri cilvēciski prasīt milzīgu naudu par biļetēm. Dārgākā biļete maksās 75 eiro. Tas nav daudz. Es gribu festivālu veltīt cilvēkiem, tāpēc ienākumi no biļetēm nav lieli. Turklāt mums ir arī daudz ielūgumu, piemēram, visiem atbalstītājiem.

Vai visas biļetes izdodas pārdot un zāles piepildīt?

Principā jā.

Kas ir visgrūtākais no organizatoriskā viedokļa?

Tā ir finansējuma piesaiste. Vēlreiz jāpiemin, ka Rīgā noteikti trūkst telpu, kur varētu uzstāties deju kompānijas un baleta trupas. Jā, ir Nacionālā opera, bet tas ir repertuārteātris, un tur jau kalendārs ir pilns ar repertuāra izrādēm. Manuprāt, izcila vieta šādām telpām būtu Kongresu nams, tikai to noteikti vajadzētu pārbūvēt. Man žēl, ka pagaidām tam nepietiek spēka un finansējuma.

Visa intervija Visgrūtākais – piesaistīt finansējumu lasāma 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru