Likumi

Maksātnespējas procesos dominē fiziskās personas

Māris Ķirsons, 05.01.2017

Maksātnespējīgo uzņēmumu vidū izceļas tirdzniecības sfēra

Foto: Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ierosināto maksātnespējas procesu skaits samazinās, pārsvarā tie rosināti fiziskām, nevis juridiskām personām

To rāda SIA Lursoft pētījums, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

2016. gadā Latvijā ierosināti 2252 maksātnespējas procesi, kas ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš. Analizējot nozares, kuru uzņēmumi visbiežāk redzami maksātnespējīgo komersantu rindās, no Lursoft pētījuma secināms – pagājušais gads nav nesis nekādas izmaiņas. Jau vairākus gadus pēc kārtas maksātnespējīgo uzņēmumu vidū dominē tirdzniecības sfēra, kas ir likumsakarīgi, ņemot vērā šīs nozares popularitāti Latvijas uzņēmumu vidū. Tāpat arī maksātnespēja bieži ierosināta uzņēmumiem, kuri darbojas būvniecības vai nekustamo īpašumu jomās.

Pretēji maksātnespēju procesu dinamikai, pagājušajā gadā kāpumu uzrādījis tiesisko aizsardzības procesu (TAP) skaits, atklāj SIA Lursoft pētniece Indra Urtāne.

«Daļa fizisko personu, kurām ierosināta maksātnespēja, iepriekš darbojušās biznesā. Lursoft aprēķini parāda, ka no visām fiziskajām personām procesa ierosināšanas brīdi 26,39% bijušas amatpersonas vai dalībnieki kādā Latvijā reģistrētā uzņēmumā, savukārt vēl 20,96% personas iepriekš darbojušās biznesā, taču procesa ierosināšanas brīdi uzņēmumos vairs nav ieņēmušas amatus vai nav bijušas to kapitāldaļu turētājas,» secina I. Urtāne.

Visu rakstu Maksātnespējas procesos dominē fiziskās personas lasiet 5. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru