Mazais bizness

Mana pieredze: Padarīt auto par 15 gadiem jaunāku

Anda Asere, 21.03.2019

Aleksandrs Žukovs (no kreisās) un dibinātājs Vjačeslavs Gorbačovs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Biznesa klienti diezgan labi pazīst dažādus telemātikas risinājumus, bet SIA SizzApp vēlas šīs jomas priekšrocības piedāvāt arī privātpersonām

Iekārta un mobilā aplikācija iegūst datus no auto par to, kur tas atrodas, ar kādu ātrumu kustas, cik daudz degvielas atlicis bākā, palīdz atvērt garāžas vārtus utt. «Visu, ko spēj jaunās 2019. gada automašīnas, varam ielikt arī vecākās mašīnās. Varam padarīt auto par 10 līdz 15 gadiem jaunāku. Ja mašīnai datorā ir tādas iespējas, mēs to visu varam padarīt pieejamu telefonā,» saka Vjačeslavs Gorbačovs, SIA SizzApp dibinātājs. Viņš vairāk nekā desmit gadus ir strādājis telemātikas jomā un novērojis, ka biznesa klientiem veidotie telemātikas risinājumi privātpersonām nav pieejami. «Pie mums cilvēki brauc ar diezgan labām automašīnām, bet kāpēc gan nevarētu savienot auto ar mobilo telefonu? Tas ir iespējams, pašlaik ir dažādas iespējas ierīces savienot ar mašīnu un telefonu. Principā vajadzēja vien izgudrot piemērotu programmnodrošinājumu, lai jebkuram cilvēkam būtu ērti un vienkārši to lietot,» teic V. Gorbačovs.

SIA SizzApp mārketinga vadītājs Aleksandrs Žukovs piebilst, ka viss mūsdienās kļūst gudrs un savienots, tāpēc viņi vēlas izveidot tādu kā viedpulksteni mašīnai – savienot automašīnu ar vadītāju un citiem, kas saistīti ar braukšanas procesu. «Mūsu programmatūra var savākt informāciju par dzinēju, braukšanas stilu, atrašanās vietu un informēt par to visu vadītāju, īpašnieku, dīleri, apdrošinātāju. Gribam, lai mūsu aplikācija būtu vieta, kur uzzināt visu par mašīnu. Ja būs kādas problēmas, cilvēks to uzzinās aplikācijā un dīleris uzaicinās vadītāju uz salonu. Piemēram, ja cilvēks brauc uz Tallinu un uz paneļa iedegas nezināma lampiņa, mūsu iekārta dīlerim aizsūta informāciju, jo tas zina savas mašīnas un paziņos, ka var droši braukt tālāk, bet nākamajā nedēļā iesaka atbraukt uz servisu,» viņš norāda.

«Vienīgais iekārtas ierobežojums ir mūsu fantāzija. Iespējams ir daudz kas. Piemēram, gribam izveidot aplikāciju, kur varēsim parādīt bedres Rīgas ielās. Iekārtā ir speciāla mērierīce akselerometrs, kas «jūt», cik liela ir bedre, un mēs to varam vizuāli parādīt kartē. To var izmantot arī, lai paziņotu autovadītājam, ka laikā, kamēr viņš staigā pa tirdzniecības centru, kāds tikko sabuktējis viņa auto. Saņemsi paziņojumu, ka jāskrien uz stāvvietu un jāķer aiz rokas nelietis, kas ieskrējis mašīnā,» saka V. Gorbačovs.

SizzApp aplikācija darbojas, auto pievienojot SizzApp ierīci. «Iespraužam ierīci kontaktā, un viss – pārējais ir redzams aplikācijā, nekas vairāk nav jādara. Tālāk jāskatās uz konkrēto auto modeli – jaunākajā BMW var redzēt vairāk parametru, bet Dacia Logan būs pieejami tikai kādi desmit parametri, bet tas tāpat ir daudz vairāk nekā bez šīs aplikācijas,» klāsta V. Gorbačovs.

Visu rakstu lasiet 21. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!