Ražošana

Ventspilī ražoto Wasserkabel Baltic produktu testē Vjetnamā

Lelde Petrāne, 23.07.2019

Pārējās fotogrāfijas skatāmas tālāk galerijā!

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) oficiālās vizītes laikā Vjetnamā notika AS «Wasserkabel Baltic» testa instalācijas atklāšanas pasākums Hanojas Augsto Tehnoloģiju Profesionālās Koledžas Atjaunojamās enerģijas un tās pielietojuma izpētes laboratorijā kopā ar Vjetnamas valdības, Hanojas pašvaldības un biznesa vides pārstāvjiem.

«Wasserkabel» tehnoloģija ir instalēta laboratorijas telpas griestos 100 m2 platībā – vienā pusē telpas kapilāru plates ir iestrādātas apmetumā, otrā pusē – aiz dekoratīvā griestu režģa. Ir veikta arī instalācija vienā no telpas sienām, izmantojot instalācijas metodi, kas nodrošina gan telpas dzesēšanu, gan mitruma samazināšanu telpā. Tādējādi kapilāru plates var nodrošināt gan telpu apkuri, gan dzesēšanu, gan mitruma regulēšanu telpā.

Vizītes laikā notika uzņēmuma pārstāvju tikšanās ar Vjetnamas celtniecības ministru, Sertifikācijas centra vadību, Industrijas un Tirdzniecības ministra vietnieku, Izglītības ministru, Vjetnamas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras prezidentu, kā arī ar Vjetnamas uzņēmumu pārstāvjiem.

Energoefektīvu risinājumu ieviešana ir viena no ES prioritātēm, norāda uzņēmumā. Un AS «Wasserkabel Baltic» piedāvātā tehnoloģija var nodrošināt gan energoefektivitāti, gan būtiski uzlabot iekštelpu klimatu, tai skaitā samazināt putekļu un baktēriju cirkulāciju telpā, kas pārvietojas kopā ar gaisa plūsmu un rada alerģiskas reakcijas.

Jāatgādina, ka AS «Wasserkabel Baltic» kopš 2017.gada jūnija ir uzsākusi ražot Ventspils Augsto Tehnoloģiju parka teritorijā komponentus energoefektīvai apkures/dzesēšanas tehnoloģijai (vienā sistēmā) ar tirdzniecības zīmi «Wasserkabel».

Tehnoloģija ir vācu izcelsmes, un tās darbība ir balstīta uz ūdens cirkulāciju kapilārcauruļu platēs, kuras tiek instalētas pamatā griestos, bet nepieciešamības gadījumā arī sienās vai grīdā, un nodrošina komfortablu mikroklimatu telpā, kā arī samazina operacionālās izmaksas telpu lietotājam. Tehnoloģijas pamata komponents ir polipropilēna (PPR) kapilāru plates, kas kalpo kā siltuma/aukstuma transfēra elements telpā, aizvietojot gan apkures radiatorus, gan gaisa kondicionētājus.

Šobrīd rūpnīca Latvijā ir vienīgā Eiropas Savienības (ES) valstīs izvietotā ražotne ārpus Vācijas, kurā ir trīs šīs tehnoloģijas ražotāji. Rūpnīcas izveides procesā tika saņemts atbalsta finansējums no Norvēģijas finanšu instrumenta, kā arī veikti kapilāru plašu testi Norvēģijas Zinātnes un Tehnologiju Universitātē.

Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc energoefektīviem dzesēšanas risinājumiem Āzijā, AS «Wasserkabel Baltic» ir uzsākusi aktīvu tehnoloģijas eksporta virzību uz Āzijas valstīm un primāri uz Ķīnu, Vjetnamu un Indiju.

Kapilārcauruļu plašu apkures/dzesēšanas tehnoloģija jau ir pazīstama un darbojas Ķīnā.

Ņemot vērā Ķīnas tirgus specifiku, daļa klientu vēlas iegādāties tikai ārpus Ķīnas ražotas preces un ir gatavi maksāt daudz augstāku cenu. Tai pašā laikā ražotne Latvijā var nodrošināt zemāku produktu cenu salīdzinājumā ar vācu kompānijām, stāsta uzņēmumā.

Lai sekmētu tehnoloģijas ieviešanu, uzņēmums ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Ziemelķīnas Zinātnes un Tehnoloģiju Institūtu, ir veikta testa instalācija un ir uzsākta tālākā sadarbība gandrīz nulles enerģijas patēriņa risinājuma ieviešanai, apvienojot «Wasserkabel» sistēmu ar siltumsūkni un solārajiem paneļiem.

Šā gada jūnijā ir veiksmīgi pabeigta pamata komponenta – kapilāru plates – sertifikācija State Key Laboratory of Building Safety and Environment, China Academy of Building Research, kas noņem jebkādus administratīvos šķēršļus veiksmīgam tehnoloģijas eksportam. Testu rezultātā ir apstiprināts, ka, pateicoties veiktajām inovācijām, Latvijas rūpnīcā ražotās kapilāru plates var nodrošināt augstāku apkures/dzesēšanas jaudu nekā citi tirgū pieejamie analogi.

Šā gada 30.jūnijā ES ir parakstījusi tirdzniecības līgumu ar Vjetnamu, kas paver plašas iespējas ES uzņēmumu darbībai Vjetnamas tirgū. Vjetnama ir strauji augoša valsts ar iedzīvotāju skaitu gandrīz 100 mlj. un milzīgu attīstības potenciālu. Cilvēku labklājības līmeņa uzlabošanās strauji ietekmē arī pieprasījumu pēc telpu dzesēšanas risinājumiem.

2018.gada 11. jūnijā tika parakstīts vienošanās memorands starp AS «Wasserkabel Baltic» un Hanojas Augsto Tehnoloģiju Profesionālo Koledžu (Hanoi Vocational College of High Technology) par sadarbību zināšanu pārneses jomā saistībā ar «Wasserkabel» ūdens kapilāru plašu apkures un dzesēšanas tehnoloģiju.

Sadarbība ietver testa istabas ierīkošanu vienā no Hanojas Augsto Tehnoloģiju Profesionālās Koledžas laboratorijām. Ierīkošanas mērķis ir veicināt sadarbību starp AS «Wasserkabel Baltic» un Hanojas Augsto Tehnoloģiju Profesionālo Koledžu, apmācīt studentus tehnoloģijas pielietošanā, kā arī novērtēt «Wasserkabel» tehnoloģijas efektivitāti Vjetnamas klimata apstākļos.

Komentāri

Pievienot komentāru