Ražošana

Milzu! vadītājs: mums attiecībā uz PVD ir iekodēts vārds «sadarbība»

Monta Glumane, 07.06.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Jebkura negatīva informācija par produktu ietekmē ražotāju,» komentējot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) izplatīto paziņojumu par toksisku vielu «Lat Eko Food» ražotajā pārtikā, biznesa portālam Db.lv akcentēja uzņēmuma Milzu! vadītājs Enno Ence.

«Ņemot vērā, ka SIA «Lat Eko Food» ražo bērnu pārtiku, viņiem noteikti ir iekšējās kontroles funkcijas. Tiek veiktas dažādas analīzes, un diez vai tad, ja viņi būtu konstatējuši, ka ir nobīdes no normas, būtu šos produktus realizējuši,» sprieda E.Ence.

Viņaprāt, jebkura negatīva informācija par produktu ietekmē ražotāju, tādēļ būtiska ir abu pušu - kontrolējošās iestādes un ražotāja - komunikācija. «Ja ražotājs neklausās PVD vai citā kontrolējošā institūcijā, tad tā ir cita situācija. Taču manā rīcībā nav informācijas, vai notika diskusija starp kontrolējošo institūciju un ražotāju. Es teiktu, ka abām pusēm ir jārunā,» komentēja Milzu! vadītājs.

Uz jautājumu, vai situācija, kādā nonākusi SIA «Lat Eko Food», varētu ietekmēt arī citus ražotājus Latvijā, E.Ence atbild: «Domāju, ka mērķauditorija, kas patērē bioloģisko un veselīgo produkciju, dziļi saknē ir izpētījuši, kas ir kas, no kā var kaut kas rasties. Piemēram, šo produktu patērētājs ir mammas. Ko mammas dara? Viņas savam bērnam viennozīmīgi iedos pašu labāko. Tas nozīmē, ka viņas ir izpētījušas un viennozīmīgi saprot. Vienlaikus jebkura negatīva informācija, kas izskaidrota varbūt ne pareizā veidā, ir problēma. Jau tagad patērētājs mulst un nesaprot, kas ir bioloģisks produkts un kas ir konvencionāls produkts,» sacīja E.Ence.

Viņš uzņēmuma Milzu! sadarbību ar PVD raksturo kā pietiekami veiksmīgu. «Tā ir kontrolējoša institūcija, kas brauc, pārbauda, skatās, rekomendē un mēs attiecīgi darbojamies pēc visām rekomendācijām. Ir iekodēts vārds – sadarbība,» komentēja E.Ence.