Ekonomika

"Mums ir jāēd": Sicīlijā iedzīvotāji izlaupa veikalus

Lelde Petrāne, 30.03.2020

Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Itālijas Sicīlijas salā veikalu apsardzi nodrošina policijas spēki, kas bruņojušies ar stekiem un ieročiem, jo vietējie iedzīvotāji, kas vairs nevar atļauties iegādāties pārtiku, ķērušies pie tās zagšanas, vēsta thelocal.it.

Jaunais koronvīruss Covid-19 ir prasījis vairāk nekā 10 000 cilvēku dzīvības visā Itālijā, radot tādu ārkārtas situāciju valstī, kādu itāļi nav pieredzējuši kopš Otrā pasaules kara.

Vienlaikus tas ir izpostījis valsts ekonomiku, kas bija trešā lielākā Eiropas Savienībā pirms jaunā slimība sasniedza šo valsti pagājušajā mēnesī. Līdz ar Covid-19 uzliesmojumu kopš 12. marta uzņēmējdarbība valstī ir gandrīz apstājusies, atņemot cilvēkiem ienākumus.

Izmisuma stāvoklis Sicīlijā - vienā no Itālijas vismazāk attīstītajiem reģioniem - jau rezultējas kriminālās aktivitātēs, vietējiem iedzīvotājiem neredzot citu iespēju kā pārtiku zagt. "Mums nav naudas, ko samaksāt, mums ir jāēd," viens no iedzīvotājiem zagšanas laikā kliedzis uz kasierēm.

Tiek ziņots, ka vietējie iedzīvotāji arī izdara spiedienu uz mazo veikalu īpašniekiem, lai tie pārtiku izsniegtu bez maksas.

Itālijas mediji vēsta par "sociālo laika bumbu" šajā reģionā, kurā dzīvo apmēram pieci miljoni cilvēku. "Es baidos, ka daudzu iedzīvotāju kopīgās bažas par veselību, ienākumiem un nākotni pārvērtīsies dusmās un naidā, ja šī krīze turpināsies," sacījis Itālijas dienvidu reģionus pārraugošais ministrs Džuzepe Provenzano.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte darījis zināmu, ka apzinās - valstī valda satraukums, stress un bailes. Uzrunājot tautu televīzijā, viņš solījis nosūtīt pārtikas kuponus tiem, kuri nevar atļauties pārtikas preces.

Komentāri

Pievienot komentāru