Papildināta - Kesenfelda uzņēmums Sustainable Investments pārdevis sev piederošās Madara Cosmetics akcijas 

SIA Sustainable Investments pārdevusi sev piederošās AS Madara Cosmetics akcijas, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Db.lv, 14.12.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Kopējais AS Madara Cosmetics akciju skaits ir 3,745 miljoni. SIA Sustainable Investments piederēja 17,09% uzņēmuma akciju. Lielākie uzņēmuma akcionāri ir Uldis Iltners un Lote Tīsenkopfa-Iltnere, kuriem katram pieder 23,92% kompānijas akciju.

SIA Sustainable Investments īpašniece ir Linda Kesenfelde.

Uzņēmuma akcijas iegādājies Somijas uzņēmums Oy Transmeri Group Ab, maksājot 5,3 miljonus eiro, nostiprinot pozīcijas kā lielākais ārzemju akcionārs ar 23% akciju, informē Madara Cosmetics valdes loceklis Uldis Iltners.

12. decembrī notika darījums, ar kuru Transmeri no Aigara Kesenfelda ģimenes uzņēmuma SIA Sustainable Investments iegādājies 639960 Madara Cosmetics akciju, par katru samaksājot 8,30 eiro. Pārdošanas cena par aptuveni 33% pārsniedz Madara Cosmetics akcijas cenu pirms gada notikušajā publiskajā piedāvājumā (IPO), komentē uzņēmuma pārstāvji.

«Esošo akcionāru vēlme palielināt sev piederošo akciju skaitu apliecina uzticēšanos izvēlētajam biznesa modelim un attīstības stratēģijai. Paldies Aigara Kesenfelda ģimenei, kas palīdzēja mums biznesu attīstīt un kļūt par vienu no vadošajiem Ziemeļeiropas dabīgās kosmētikas ražotājiem. Noslēgtais darījums nostiprina Madara Cosmetics akcionāru bāzi, kas uz saviem ieguldījumiem skatās ilgtermiņā un tāpat kā mēs vēlas strādāt ar skatu tālākā perspektīvā,» saka U. Iltners.

«Pirms nepilniem 11 gadiem ieguldījām jaunā uzņēmumā, kura panākumiem tobrīd ticēja retais. Mums bija pārliecība, ka Madara Cosmetics dibinātāju stratēģiskais redzējums par dabīgās kosmētikas izaugsmi piepildīsies, un tā arī notika. Ir patiess prieks un lepnums, ka bijām kopā un palīdzējām Madara Cosmetics spert pirmos soļus un nostāties uz stabilas attīstības ceļa. Tagad uzņēmums ir kļuvis par lielāko kosmētikas ražotāju Latvijā un izaudzis tiktāl, ka vairs būtisku pienesumu dot nevaram un pēc veiksmīgas sadarbības ar Madara Cosmetics dibinātāju komandu izlēmām pārdot savas akcijas Somijas stratēģiskajam investoram, kurš palīdzēs Madara Cosmetics tā turpmākajā attīstībā. Es novēlu uzņēmumam turpināt tikpat strauju izaugsmi arī nākotnē,» akciju pārdošanas iemeslus atklāj Aigars Kesenfelds.

«Madara Cosmetics spēcīgā vadības komanda ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pirms gada nolēmām iegādāties uzņēmuma akcijas. Šo lēmumu ne mirkli nenožēlojam, tieši pretēji – labprāt izmantojām iespēju papildināt akciju skaitu. Gada laikā izaugsme ir turpinājusies, un esam pārliecināti, ka Madara kļūs par vadošo kosmētikas zīmolu Ziemeļvalstīs un Baltijā. Mūsu mērķi un loma uzņēmumā nemainīsies tāpēc vien, ka akciju portfelis kļuvis lielāks. Mēs pilnībā uzticamies esošajai vadībai un neplānojam palielināt ietekmi uzņēmumā,» stāsta Transmeri kosmētikas virziena vadītāja Anu Koskinena (Koskinen).

«Madara Cosmetics nemainīgi paliek Latvijas uzņēmums, bet Somijas partneri – kā nozīmīgs mazākumakcionārs. Kopš pirmsākumiem uzņēmuma dibinātājiem pieder vairāk nekā 50% akciju, un šo pārsvaru mēs saglabāsim. Latvijas uzņēmuma identitātes saglabāšana Madara Cosmetics komandai ir ļoti svarīga,» uzsver U. Iltners.

Madara Cosmetics 2020. gadā plāno sasniegt 15 miljonu eiro apgrozījumu. Madara Cosmetics lielākie īpašnieki ir Lote Tisenkopfa-Iltnere (23,92%), Uldis Iltners (23,92%), Somijas Transmeri Group Ab (23,09%), Zane Tamane (9,72%) un Liene Drāzniece (6,83%). Madara Cosmetics akcijas kotē biržas Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North.

Tevi varētu interesēt

Latvijas biržā pēdējo gadu laikā bijis ierobežots skaits jaunu uzņēmumu, kas piedāvātu investīciju...

Pēdējā gada laikā AS Madara Cosmetics akciju cena ir bijusi stabila, kas ir daļēji pateicoties...

AS Madara Cosmetics konsolidētais apgrozījums trešajā ceturksnī veido 2,298 miljonus eiro, kas...

AS Madara Cosmetics konsolidētais apgrozījums 2018. gada pirmajā pusē, salīdzinot ar šo...

Kosmētikas ražotājs AS Madara Cosmetics produktu portfeli papildina ar dabīgi sertificētiem saules...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

ECB noslēdz savu kvantitatīvo mīkstināšanu laikā, kad skatījums uz ekonomiku pasliktinās....

Eiro vērtība ceturtdien samazinājās pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) nedaudz...

86% no 2017. gadā veiktajiem 141 sākotnējiem kriptovalūtu monētu piedāvājumiem šī gada pirmo...

Britu mārciņas vērtība trešdien pieauga, Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai izturot...

Novērtējumi sarukuši, lai gan pagaidām tas daudzus vēl nepārliecina par akciju uzpirkšanu....

Viena kļūda ir būt bezrūpīgam, bet otra - uz drūmāku finanšu tirgu...

Baltic RE Group iegādājusies 8,89% no SIA TER Properties pamatkapitāla, tādējādi pilnībā (100%)...

Darba devēji atsākuši aktīvāk veikt iemaksas pensiju 3. līmenī, kā arī turpina pieaugt iedzīvotāju...

ASV dolāra cenai būtu jāsarūk; par sterliņu mārciņas likteni skaidrības gandrīz vispār...

Starptautiskas investīciju bankas vērtē Latvijas lidsabiedrības «airBaltic» iespējas akcijas...