Citas ziņas

Papildināta - Truksni atceļ no Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata

LETA, 13.10.2016

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS), kurš ir aizdomās turētais kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, šodien domes ārkārtas sēdē tika atcelts no amata.

Neuzticības balsojumā vairākums nobalsoja par Trukšņa atbrīvošanu no pilsētas mēra amata.

Tā jau ir otrā reize, kad Truksni atbrīvo no domes vadītāja amata, jo 2013.gada aprīlī viņu no Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata atbrīvoja, jo pašvaldības deputātu neuzticības pamatā bija Trukšņa reklamēšanās par nodokļu maksātāju naudu.

Kā ziņots, pirms sēdes tobrīd vēl pilsētas mēra statusā esošais politiķis aģentūrai LETA teica, ka, lai arī atrodoties atvaļinājumā, viņš esot lūdzis savai vietniecei Ritai Sproģei (ZZS), sasaukt šodienas sēdi. «Es pats sēdi ierosināju sasaukt,» uzsvēra Truksnis un vēlreiz piebilda, ka nekad neesot izdarījis neko nelikumīgu.

Šis jautājums tiks skatīts pēc deputātu ierosinājuma. Ārkārtas domes sēdes sasaukšanu ierosināja priekšsēdētāja vietniece, aģentūrai LETA pastāstīja domes pārstāve Zane Leite.

Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš aģentūrai LETA pirms sēde pastāstīja, ka ārkārtas domes sēde sasaukta pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu aicinājuma. Viņš pauda, ka ZZS atbalsta Trukšņa saglabāšanu amatā, bet ārkārtas sēde ir sasaukta, lai dotu priekšsēdētājam iespēju paskaidrot, kas ir noticis, un nebūtu jābalstās uz baumām.

Pirms sēdes bija notikusi arī astoņu Jūrmalas domes deputātu tikšanās, kuri nepārstāv ZZS, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Lai arī šie deputāti esot pauduši atbalstu Trukšņa atcelšanai no amata, panākt vienošanos par citiem jautājumiem neesot izdevies, jo nacionālās apvienības pārstāvji esot iebilduši pret koalīcijas veidošanu ar Saskaņu.

Iepriekš aicinājumu izteikt neuzticību kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā aizdomās turētajam Truksnim bija plānojoši atbalstīt partijas Tev, Jūrmalai pārstāvji Arnis Ābelītis un Mārtiņš Stulpiņš, Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK deputāte Gunta Liepiņa.

Savukārt Vienotība pirms šodienas sēdes bija izplatījusi paziņojumu, kurā norādīja, ka arī Vienotības Jūrmalas domes deputāti Iveta Blaua un Juris Visockis bija plānojuši šodien savākt nepieciešamos domes deputātu parakstus, lai rosinātu izskatīt jautājumu par Trukšņa atcelšanu no amata.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā kopumā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Aizdomās turētajām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, - izbraukšana no valsts un aizliegums tuvoties noteiktai personai.

Komentāri

Pievienot komentāru