Būve

Ķemeru attīstībā ieguldīs vairāk nekā divus miljonus eiro

Agrita Aune, speciāli DB, 15.02.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas dome nolēmusi piedalīties 2,77 miljonus eiro vērtā projektā, kas paredz autostāvvietas izbūvi Ķemeros, kā arī dažādus papilddarbus.

Jūrmalas pašvaldības budžeta līdzfinansējums projekta attiecināmo izmaksu segšanai ir 183 tūkst. eiro.

Iecerēts izbūvēt jaunu, 49 automašīnām paredzētu stāvvietu pie Ķemeru ūdenstorņa Emīla Dārziņa ielā 17, veikt Emīla Dārziņa un Tūristu ielas posma aizainošanu, pārbūvējot šo ielu krustojumu ērtākai nokļūšanai jaunizbūvētajā automašīnu stāvvietā, kā arī veikt skvēra Tūristu ielā atjaunošanu un pieminekļa – ciļņa Tautu meita restaurāciju. Pieminekls izveidots 1950. gadā pie kādreizēja dzelzsavota, kas tagad izsīcis.

Projektu īstenos no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.augustam.

Projekta kopējās indikatīvās izmaksas 2,77 milj. eiro, tai skaitā: attiecināmās un neattiecināmās izmaksas 1,44 milj. eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 85% jeb 1,220 milj. eiro, nacionālais publiskais līdzfinansējums ir 15% jeb 215,29 tūkst.eiro, valsts budžeta dotācija ir 2,25% jeb 32,29 tūkst. eiro

Jūrmalas pašvaldības budžeta līdzfinansējums ir 12,75% jeb 183 tūkst. eiro. Jūrmalas pašvaldības budžeta finansējums neattiecināmo izmaksu nodrošināšanai 112,51 tūkst. eiro, kas paredzēts jauna elektrotīkla pieslēguma izbūvei Emīla Dārziņa ielā 17, bet teritorijas apzaļumošanas labiekārtojuma elementu uzstādīšanas izmaksas, kas pārsniedz 50% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, tiks segtas no Jūrmalas pilsētas pašvaldības budžeta.

«Pašlaik izstrādājam ekspozīciju par Ķemeru kūrorta vēsturi, kas izvietos Ķemeru ūdenstornī pēc tā restaurācijas un pārbūves būvdarbu pabeigšanas 2020.gadā. Atbilstoši starptautiskā metu konkursa rezultātiem tiks noslēgts līgums par Daudzfunkcionāla dabas tūrisma centra jaunbūves un mežaparka labiekārtojuma būvprojekta izstrādi,» skaidro Jūrmalas mērs Gatis Truksnis. Viņš uzsver, ka jau šobrīd sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Jūrmalas izglītības iestāžu pedagogiem, pieaicinot Latvijā labi zināmus multimediju speciālistus, norisinās darbs pie centra ekspozīcijas satura izstrādes.

Atgādinām, ka šoziem Ķemeru Nacionālajam parkam (ĶNP) atkārtoti piešķirts EUROPARC federācijas Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartas sertifikāts. Tas ir praktisks vadības rīks, ko tūrisma plānošanai tieši aizsargājamās dabas teritorijās izveidojusi Eiropā lielākā dabas teritoriju organizācija - EUROPARC federācija. Pārvaldei tas paver iespējas runāt ne vien par to, kas aizsargājamās teritorijās aizliedzams, bet kas, ievērojot dabas aizsardzības prasības, tajā atļaujams, tādējādi padarot to pievilcīgāku gan tūristiem, gan līdzsvarotai uzņēmējdarbībai.

Komentāri

Pievienot komentāru