Ražošana

Pēc 30 gadiem Latvija var kļūt par ikru eksportētājvalsti

Dace Skreija, 12.08.2010

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iespējams, ka pēc 30-40 gadiem Baltijas jūrā varēs ķert stores un iegūt lētu kaviāru, ko varēs patērēt ne tikai uz vietas, bet arī eksportēt.

Ar šādu perspektīvu iepazīstināja Latvijas Zivsaimniecības asociācijas prezidents Inārijs Voits Radio Baltkom 93,9 raidījumā Razvorot, ziņo Mixnews.lv. «Tam ir visi priekšnoteikumi: Baltijas jūra pakāpeniski kļūst par ezeru, sāļums samazinās, un Eiropā jau ir izstrādātas atbilstošas programmas, lai vairotu stores Baltijas jūrā», skaidrojis asociācijas prezidents.

Reģiona klimatā notiek ievērojamas izmaiņas, ja agrāk ūdens sāļums, piemēram, Rīgas jūras līcī bija 11 promiles, tad šobrīd tas ir samazinājusies trīs reizes – līdz 4 promilēm. Baltijas jūras sāļums reiz bija 18-20 promiles, bet tagad samazinājies līdz 11-12 promilēm.

Viņš norādīja, ka reiz jau šāds eksperiments tika veikts, tomēr stores neiedzīvojās Baltijas jūrā, ūdens bija pārāk sāļš un auksts. «Varbūt tagad viss būs citādi – drīzumā ēdīsim lētu kaviāru un vēl to eksportēsim,» spriedis asociācijas prezidents.

Komentāri

Pievienot komentāru