Pēc nesaskaņām ar māteskompāniju amatu atstāj Enefit valdes priekšsēdētājs Bethers 

Nespējot vienoties par tālāku sadarbību ar mātessabiedrību "Eesti Energia", elektroenerģijas tirgotāja "Enefit " valdes priekšsēdētāja amatu ceturtdien, 21.novembrī, atstājis Jānis Bethers.

LETA, 22.11.2019

Jānis Bethers

Foto: Ieva Makare/LETA

""Enefit" īpašnieka "Eesti Energia" un mans redzējums par biznesa attīstību un uzņēmuma pārvaldību krasi atšķīrās un nespējām rast vienotu izpratni par tālāko sadarbību," paskaidro Bethers.

Savukārt "Eesti Energia" pārstāvji norādīja, ka darba attiecību pārtraukšanas iemesls ir uzticības zaudēšana, ko izraisījuši "Eesti Energia" iekšējo noteikumu un darījumu noteikumu pārkāpumi.

"Enefit" akcionārs un "Eesti Energia" valdes priekšsēdētāja Hando Sutera norādīja, ka turpmāka sadarbība ar Betheru nav iespējama.

""Enefit" ir atpazīstams uzņēmums, kurš Latvijā piedāvā dažādus energorisinājumus un kam mūsu klienti ļoti uzticas. Lai saglabātu šo ar darbu nopelnīto uzticību, mums ir arī jābūt nevainojamai vadībai. Mēs necietīsim apšaubāmu rīcību un tāpēc esam izlēmuši pārtraukt darba attiecības ar Betheru," skaidroja Suters.

"Enefit" valdē darbu turpinās Klāvs Poriķis un Krists Mertens, kurš līdz brīdim, kad tiks atrasts jauns valdes priekšsēdētājs, ieņems šo amatu. Savukārt tirdzniecības un klientu operāciju vadītājs Indreks Randvērs kļūs par jauno valdes locekli.

"Eesti Energia" norādīja, ka pašlaik nav iespējams sniegt vairāk informācijas par notikušo, jo šī informācija ir konfidenciāla.

Bethers pauda, ka uzņēmumu vadīja 11 gadus un ir lepns par "Enefit" sasniegto šajos gados.

Lielākais pēdējā gada sasniegums un veiksmes stāsts, viņaprāt, ir "Enefit" starts mājsaimniecību segmentā.

Jau ziņots, ka "Enefit" apgrozījums pērn bija 59,559 miljoni eiro, kas ir par 28,6% vairāk nekā gadu iepriekš, un uzņēmums strādāja ar 2,433 miljonu eiro zaudējumiem pretēji 1,079 miljonu eiro peļņai 2017.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānija reģistrēta 2006.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 7,484 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums "Eesti Energia".

Jaunākais izdevums