Nodokļi

PVN krāpšana vēl ir 50 miljardu eiro jautājums visā ES

Db.lv, 17.01.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

PVN krāpšana, runājot par preču kustību, vēl ir 50 miljardu eiro jautājums visā Eiropas Savienībā, izdevniecības «Dienas Bizness» sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju BDO LAW un AS BDO Latvia rīkotajā konferencē «Nodokļi 2019 – Globāli izaicinājumi un iespējas lokālam uzņēmējam» sacīja BDO Latvia vecākais nodokļu konsultants Valts Stūrmanis.

«Pēdējā laikā plaši izskan jau sen aktuālais fakts, ka PVN jomā ir problēmas un tiek izkrāpti nozīmīgi līdzekļi. Tomēr būtiski ņemt vērā, ka problēma jau pastāv no 1993.gada, un 26 gadus Eiropas līmenī neviens nebija saņēmies to risināt, tomēr 2022.gadā šī problēma daļēji tiks atrisināta,» skaidro eksperts.

Mērķis ir aizsargāt nodokļu maksātājus pret ļaunprātīgiem komersantiem.

Izmaiņas 2022.gadā paredz vairākus jaunumus. Viens no tiem ir lielāka brīvība institūcijām samazināto PVN likmju samazināšanā (0% un no 5% līdz standartlikmei). Tādējādi Finanšu ministrija ar nodokļu administrāciju varēs izvēlēties plašāku nozaru klāstu, kam samazināt likmes.

Tāpat paredzēts atvieglot nosacījumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (piemēram, rēķinu, deklarāciju, statistikas atskaišu jomā).

Vēl viens aspekts būs izmaiņas preču uzglabāšanā citās ES valstīs. Tādējādi tiks ieviests labvēlīgāks režīms, ja citā ES valstī prece tiek aizvesta un uzglabāta, jo patlaban, precēm šķērsojot robežu, jau veidojas divi nodokļi, preci izvedot un ievedot, skaidro eksperts.

Komentāri

Pievienot komentāru