Revolut sāk piedāvāt biržas tirdzniecības pakalpojumus 

Londonā bāzētā finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» sāk piedāvāt biržas tirdzniecības pakalpojumus bez komisijas maksas, sākumā pakāpeniski paplašinot pakalpojumu klāstu noteiktam skaitam «Metal» karšu klientu.

Anda Asere, 01.08.2019
1/7

Foto: no uzņēmuma arhīva

«Revolut» klientiem dos iespēju investēt 300 ASV biržu sarakstos iekļautu uzņēmumu akcijās Ņujorkas biržā un NASDAQ. Sākumā pakalpojums būs pieejams «Metal» karšu klientiem, bet tuvāko nedēļu laikā tas tiks piedāvāts arī pārējiem klientiem. «Metal» klienti katru mēnesi varēs veikt 100 tirdzniecības darījumus bez maksas. «Premium» klientiem šis ierobežojums būs astoņi, bet «Standard» klientiem – trīs darījumi. Par ārpus mēnesī noteiktā limita veiktajiem tirdzniecības darījumiem būs jāmaksā 1,09 eiro komisija par katru darījumu, kā arī ikgadējā glabāšanas maksa 0,01% procenta apmērā par ieguldījumu portfeļa uzturēšanu.

«Revolut» sola attīstīt savus pakalpojumus un plānots ietvert piekļuvi Apvienotajā Karalistē un Eiropas valstīs tirgotajām akcijām, biržas indeksu instrumentiem (ETF) un iespējām veikt ieguldījumus, izmantojot obligāciju un akciju ISA. Tiek plānota piekļuves paplašināšana globālā mērogā.

«Tas ir vēl viens milzu solis mūsu misijā padarīt finanšu pakalpojumus ietverošākus, inovatīvākus un pieejamākus. Ieguldījumu iespējas akciju tirgū «parastajiem» cilvēkiem pārāk ilgi bijušas liegtas, un tas ir radījis reālas problēmas, jo viņi meklē efektīvas iespējas gūt maksimālu labumu no saviem ietaupījumiem,» norāda Niks Storonskijs (Nik Storonsky), «Revolut» dibinātājs un izpilddirektors. Viņš apgalvo, ka šis esot tikai sākums tirdzniecības piedāvājumam bez komisijas maksas un tuvākajā nākotnē plānots paplašināt piekļuvi dažādiem tirgiem un ieguldījumu produktiem.

Finanšu tehnoloģiju kompāniju «Revolut» 2015. gada jūlijā izveidoja kādreizējie «Credit Suisse» un «Deutsche Bank» investīciju baņķieri Niks Storonskijs un Vlads Jacenko (Vlad Yatsenko) kā digitālo alternatīvu lielajām bankām. Sākotnēji finanšu tehnoloģiju kompānija piesaistīja klientus, ļaujot tiem tērēt un pārskaitīt naudu uz ārvalstīm, piemērojot starpbanku maiņas kursu. Kopš tā laika uzņēmums ir piesaistījis vairāk nekā sešus miljonus klientu Eiropā. Līdz šim «Revolut» ir piesaistījis finansējumu aptuveni 340 miljonu ASV dolāru apmērā riska kapitāla firmām, tostarp no «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

Db.lv jau rakstīja, ka jūnijā «Revolut» sāka darbu Austrālijā, kas ir pirmā valsts, kur uzņēmums darbojas ārpus ES robežām. Kompānijas pārstāvji norādījuši, ka naudas pārvedumi starp Eiropu un Austrāliju tradicionāli bija sevišķi dārgi un aizņēma daudz laika. Tas, ka tagad kompānijas klienti dažādu kontinentu starpā naudu var pārvietot ātri un bez maksas, ir milzīgs solis barjeru novēršanā finanšu pasaulē. «Globālas finanšu platformas radīšana vienmēr ir bijusi mūsu misija, tādēļ starts Austrālijā ir īpaši svarīgs solis šī mērķa virzienā,» teica N. Storinskijs.

Pērn decembrī «Revolut» ieguva bankas licenci Lietuvā un plāno sākt piedāvāt bankas pakalpojumus šī gada otrā pusē. Licenci izsniegusi Eiropas Centrālā Banka saskaņā ar Lietuvas Bankas ierosinājumu. «Tas mums ir ļoti svarīgs solis, taču galvenie darbi vēl tikai sāksies. Plānojam, ka mūsu sistēmas, lai sāktu sniegt bankas pakalpojumus, būs sagatavotas nākamā gada otrajā pusē. Lietuva būs pirmā valsts, kurā iepazīstināsim ar visiem jaunumiem, kas pēc tam pakāpeniski tiks izplatīti citās ES valstīs,» iepriekš norādīja Andris Bičeika (Andrius Bičeika), «Revolut» biznesa attīstības vadītājs. Viņš paskaidro, ka tehniski tā ir specializētā bankas licence, kas ļaus pieņemt depozītus un izsniegt aizdevumus, kas arī bijis kompānijas galvenais mērķis. «Pilnā» bankas licence iekļauj arī atļauju strādāt ar investīciju instrumentiem, bet tas uzņēmumam neesot bijis vajadzīgs, tāpēc tai derēja specializētā licence.

«Ieguvām bankas licenci Eiropas Savienībā, esam pilnībā licencēti Singapūrā un Japānā, veidojam bezmaksas akciju iegādes platformu un drīzumā startēsim piecās jaunās valstīs – visi šie soļi stiprina mūsu reputāciju kā «banku Amazon». Mūsu vīzija ir vienkārša: mēs tiecamies kļūt par galveno finanšu platformu desmit miljoniem lietotāju, kuri mobilajā lietotnē varētu pārvaldīt jebkuru savu finanšu jomu par zemāko cenu un ērtāk nekā jebkur citur,» norādīja N. Storonskijs.

Jaunākais izdevums