Fin-tech

Revolut uzsāk uzņēmuma restrukturizāciju

Lelde Petrāne, 21.02.2019

«Revolut» dibinātājs un vadītājs Niks Storonskis

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Londonā dibinātais jaunuzņēmums «Revolut» paziņojis, ka tam tagad ir 4 miljoni klientu un tas uzsāk restrukturizāciju, ar kuru ir nolūks nākamo piecu gadu laikā sasniegt 100 miljonus klientu visā pasaulē. Uzņēmums gatavojas mainīt tagadējo stratēģiju un 19 Eiropas valstīs ieviest 5 - 10 cilvēku birojus, kuriem tiktu piešķirta autonomija darboties saskaņā ar vietējā tirgus vajadzībām.

Realizējot jauno augšanas stratēģiju, nākamo sešu mēnešu laikā kompānija plāno izveidot 200 jaunas darba vietas.

«Uzskatām, ka ir pienācis laiks lūzumpunktam - ir dabīgi, ka, visu laiku darot to pašu, jaunus rezultātus nesasniegsi, tādēļ arī nolēmām pārskatīt savu stratēģiju, lai panāktu vēl ātrāku augšanu. Šīs restrukturizācijas tagadējais nosaukums - «Eiropas attīstības mehānisms» (European Growth Machine - angļu v.), tās mērķis - vēl sparīgāk attīstīties jau esošajās tirgus vietās, un šis mehānisms darbosies neatkarīgi no mūsu plāniem startēt jaunās tirgus vietās», skaidro uzņēmumā.

«Eiropas attīstības mehānismā» ir paredzēts paplašināt arī Baltijas reģiona komandu, kas arī turpmāk darbosies no Viļņas. Tajā par augšanu visās trijās Baltijas valstīs būs atbildīgs reģiona attīstības vadītājs, reģiona mārketinga vadītājs, publisko sakaru pārstāvis, biznesa attīstības projektu vadītājs un Lietuvas, Latvijas, Igaunijas sabiedrību vadītāji.

«Revolut» paziņojis, ka pašlaik kontus katru dienu atver vairāk nekā 10 000 jaunu klientu. Latvijā «Revolut» ir 37 000 klientu.

«Redazm, ka tagad ir īstais laiks provokatīvi padarīt spēcīgāku augšanu visās tirgus vietās, kurās līdz šim augām organiski. Cilvēku neuzticība tradicionālajām bankām palielinās, taču pašu banku tehnoloģijas nepanāk cilvēku vajadzības. Savukārt, cilvēku tehnoloģiskā attīstība aug un viņi aktīvi meklē ērtākas, lētākas un progresīvākas alternatīvas. Mūsu mērķis - izveidot pasaules līmeņa digitālo banku un sniegt radikāli labākus finanšu pakalpojumus,» informē uzņēmumā.

Tuvojoties 29. martam, kad Lielbritānija plāno atdalīties no ES, «Revolut» dibinātājs un vadītājs Niks Storonskis ir paudis raizes par valdības lēnām darbībām, garantējot atvieglotu vīzu izdošanas sistēmu augstas kvalifikācijas darbiniekiem. Uzņēmumam tas ir būtiski, lai pieņemtu darbā tādus speciālistus, kā augsta līmeņa un bagātīgas pieredzes programmētājus, inženierus vai datu analītiķus.

«Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju sektors pamatīgi balstās uz visas pasaules speciālistu talanta un darba. Ja Londona arī turpmāk vēlas saglabāt būtiskāko tehnoloģiju un finanšu tehnoloģiju centra pozīciju Eiropā, valdībai jāgarantē, lai augstas kvalifikācijas darbinieki nepiedzīvotu grūtības, saņemot nepieciešamās darba vīzas. Lielbritānijai būtu pilnībā neloģiski atteikties no talantīgiem speciālistiem ar augstiem ienākumiem, kuri maksā liela apmēra nodokļus,» pauž N. Storonskis.

«Eiropa nesnauž, ne viena vien valsts pēc Brexit cer no Lielbritānijas pārņemt finanšu tehnoloģiju centra vārdu. Ja talantīgie darbinieki piedzīvos grūtības šeit saņemot darba vīzas, dabīgi, ka viņi sāks raudzīties citu valstu virzienā. Lai arī Lielbritānijas valdība ir daudz runājusi par savu atbalstu finanšu tehnoloģiju sektoram, pagaidām neredzam nekādus reālus soļus, kas garantētu atvieglotu vīzu sistēmu biznesam,» viņš piebilst.

Attīstības darbiem ārvalstu tirgū «Revolut» veido atsevišķu komandu, kas būs atbildīga par nepieciešamo banku, investīciju un kredīta licenču saņemšanu jaunās tirgus vietās. Pašlaik tiek meklēts Kapitāla, likvidēšanas un finanšu modeļa vadītājs, Bankas licenču projektu vadītājs, Investīciju licenču projektu vadītājs, Kredīta licenču projektu vadītājs un Pasaules licencēšanas komandas vadītājs, kuri sadarbosies ar katrā valstī atsevišķi nolīgtajiem juristiem vai banku vadītājiem. Speciāli licencēšanas procesam izveidotās komandas mērķis būs garantēt raitu attīstību visās jaunās tirgus vietās.

«Revolut», kā digitālo alternatīvu tradicionālajām bankām, 2015. gada jūlijā dibināja divi bijušie «Credit Suisse» darbinieki - Niks Storonskis un Vlads Yatsenko. Pirmos klientus kompānija piesaistīja ar savu piedāvājumu norēķināties ar karti ārvalstīs un veikt starptautiskos pārvedumus, pielāgojot reālo valūtas maiņas kursu.

Komentāri

Pievienot komentāru