Revolut ienākumi aug pieckārt, klientu skaits – trīskārt 

Pērn Lielbritānijā bāzētās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» ieņēmumi auguši gandrīz piecas reizes, sasniedzot 12,8 miljonus mārciņu; arī šogad sagaida pieckāršu izaugsmi

Anda Asere, 2018. gada 26. septembris plkst. 8:04

Attēls: no uzņēmuma arhīva

Vienlaikus uzņēmuma zaudējumi pagājušā gadā bija 14,8 miljoni mārciņu. Galveno uzmanību uzņēmums pērn veltīja starptautiskajai attīstībai, investīciju platformas veidošanai un klientu apkalpošanai, uzsver «Revolut». Šobrīd visvairāk uzmanības tas velta globālajai attīstībai un šī iemesla dēļ īpaši audzis darbinieku skaits, visvairāk – klientu apkalpošanā. Pērn kompānijas darbinieku skaits pieauga vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 400. Tāpat pērn tika sākta paplašināšanās desmit jaunās valstīs, iesniegts pieteikums Eiropas bankas licences saņemšanai un sākti investīciju platformas veidošanas darbi. «Revolut» arī paziņojusi, ka ir sākusi veidot savu investīciju platformu, kas ļaus klientiem iegādāties ASV un Lielbritānijas biržas sarakstos esošās uzņēmumu akcijas.

Pagājušā gada laikā mēneša darījumu apjoms pieaudzis no 200 miljoniem līdz 1,5 miljardiem dolāru, bet klientu skaits trīskāršojies, sasniedzot 1,3 miljonus.

«2017. gads mums bija ļoti svarīgs gads, jo izveidojām un iepazīstinājām ar visiem produktiem, kuri šobrīd mums nes ienākumus – «Revolut Premium», «Revolut for Business» un kriptovalūtu maiņu. Tādēļ gan ienākumu, gan lietotāju augšana ļoti priecē un apstiprina, ka mūsu darbības modelis tiešām attaisnojas,» norāda Andris Bičeika (Andrius Bičeika), «Revolut» biznesa attīstības vadītājs. Viņš turpina, sakot, ka kompānijas izaugsme saistīta ar to, ka visus pakalpojumus tā rada, vispirms domājot par klientu. «Klientu acīs esam nopelnījuši uzticēšanos arī tādēļ, ka piedāvājam tirgū lētāko veidu, kā mainīt valūtas un veikt starptautiskos pārskaitījumus, kā arī pilnībā kontrolēt savus izdevumus. Visi mūsu jaunie produkti un pakalpojumi – vienā vai otrā veidā – satricina esošo tirgus situāciju, bet, iepazīstinot ar tiem, mērķis vienmēr ir tas pats – palīdzēt cilvēkiem taupīt naudu un laiku,» apgalvo A. Bičeika.

2018. gadā kompānija sagaida labākus finanšu rezultātus. «Revolut» kontu katru dienu atver aptuveni 7000 jauni klienti un gaidāms, ka drīzumā uzņēmums pārkāps trīs miljonu klientu robežu. Šobrīd mēnesī veikto darījumu apjoms sasniedz trīs miljardus dolāru un kompānijai strādā jau vairāk nekā 500 darbinieku visā pasaulē.

«Ceram, ka šogad ienākumi tāpat augs pieckārtīgi. Pagājušajā mēnesī iepazīstinājām ar «Revolut Metal» karti un plānu, kas mēnesī maksā 13,99 eiro. Pirmo stundu laikā pēc plāna pieslēgšanas to uzreiz pasūtīja vairāk nekā 20 tūksotši klientu un vairāk nekā 60 tūkstoši piereģistrējās gaidītāju rindā. Tāpat viens no ienākumu veidotājiem būs investīciju platforma, ko veidojam,» teic A. Bičeika.

Uzņēmums novērojis, ka tā izaugsmē ievērojami palīdz tas, ka ar pakalpojumiem apmierinātie klienti stāsta citiem par to un labprāt iesaka. Taču secināts, ka ir ievērojami jāinvestē klientu apkalpošanas speciālistu piesaistei un apmācībām. Pērn klientu apkalpošanas speciālistu skaits uzņēmumā pieauga divkārt un šogad to atkal plānots divkāršot.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursu. Mazāk nekā trīs gadu laikā Londonā dibinātais uzņēmumus visā Eiropā ir sasniedzis 2,8 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu un kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē. Tas ir piesaistījis 336 miljonu ASV dolāru no tādiem investoriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

DB jau rakstīja, ka pērn decembrī «Revolut» sasniedza ienākumu un izdevumu balansu. Tolaik kompānija apgalvoja, ka līdzīgiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem tādu rezultātu sasniegšanai parasti nepieciešami aptuveni pieci gadi, bet šai kompānijai tas izdevies divarpus gadu laikā.

Savukārt šī gada martā uzņēmums paziņoja par vienreizējo virtuālo karšu ieviešanu. Saistībā ar to, ka pieaug krāpšanas apjomi elektroniskajā vidē, Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums izlēma pilnveidot drošības sistēmu un saviem klientiem ļaut izveidot un lietot vienreizējas virtuālās kartes, kuru dati tiek automātiski iznīcināti uzreiz pēc norēķināšanās ar to un vienlaikus tiek radīti jaunas kartes dati, kurus iespējams izmantot nākamās norēķināšanās laikā. Tādējādi tiek radīta papildu aizsardzība, norēķinoties internetā.

Šī gada aprīlī «Revolut» paziņoja par 250 miljonu dolāru investīciju piesaisti. Līdz ar šo ieguldījumu Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība pieauga līdz 1,7 miljardiem dolāru, mazāk nekā gada laikā palielinoties piecas reizes. Tādējādi «Revolut» ierindojas to Eiropas kompāniju sarakstā, kas visstraujāk sasniegušas t.s. vienradža statusu, kad jaunuzņēmuma vērtība sasniedz miljardu dolāru. Finansējums domāts globālai un iekšējai attīstībai. Iepriekš ziņots, ka līdz šī gada beigām iecerēts ieviest uzņēmuma pakalpojumus ASV, Kanādā, Honkongā, Singapūrā un Austrālijā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 19. jūlijs plkst. 7:51

Finanšu tehnoloģiju kompānijai «Revolut» strauji augot, radās nepieciešamība pēc jaunām...

2018. gada 07. jūnijs plkst. 8:06

Lielbritānijā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» klientu skaits Eiropā 12...

2018. gada 24. maijs plkst. 12:46

Finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» paplašina kriptovalūtu funkciju mobilajā lietotnē...

2018. gada 10. maijs plkst. 9:04

Kopš viedo krājkašu ieviešanas aprīlī, finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma «Revolut» klienti...

2018. gada 04. maijs plkst. 9:52

Finanšu tehnoloģiju kompānija Revolut plāno tirgū sākt pārdot jaunu metāla debetkarti, kas ļaus...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2018. gada 25. septembris plkst. 6:33

Finanšu tehnoloģiju kompānija SIA Nordigen Solutions piesaista 700 tūkstošus eiro no investoriem...

2018. gada 20. septembris plkst. 10:30

Šodien ar «fintech» mēs parasti saprotam finanšu tehnoloģiju kopumu, kas raksturo strauji...

2018. gada 20. septembris plkst. 9:35

Latvijā kopējais finanšu tehnoloģiju nozares apjoms tiek lēsts ap 793,9 miljoniem eiro,...

2018. gada 10. septembris plkst. 12:31

Finanšu tehnoloģiju kompānijas TransferWise apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas beidzās...

2018. gada 06. septembris plkst. 8:03

Līdzīgi kā rentgens, SIA Graphdo ataino finanšu iestāžu klientu maksājumus vizuālā veidā,...

2018. gada 30. augusts plkst. 11:05

Latvijā dibinātais fintech jaunuzņēmums Mintos 3,5 gadus pēc starta tirgū sasniedzis 1...

2018. gada 22. augusts plkst. 8:31

«Revolut» iepazīstina ar jaunu metāla karti, ar kuru norēķinoties kontā būs iespējams...

2018. gada 24. jūlijs plkst. 9:55

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums «Revolut» iepazīstinājis ar mašīnmācīšanās...

2018. gada 19. jūlijs plkst. 8:54

Personālvadības tehnoloģiju uzņēmums «Motivio» ir izstrādājis pusdienu apmaksas mobilo lietotni...

2018. gada 19. jūlijs plkst. 7:51

Finanšu tehnoloģiju kompānijai «Revolut» strauji augot, radās nepieciešamība pēc jaunām...