Revolut lietotāju skaits sasniedz divus miljonus 

Lielbritānijā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» klientu skaits Eiropā 12 mēnešu laikā izaudzis par 300% un sasniedzis divus miljonus; uzņēmums veido platformu, kas ļautu bez maksas pirkt un pārdot biržā iekļautu uzņēmumu akcijas

Anda Asere, 2018. gada 07. jūnijs plkst. 8:06

Foto: publicitātes

Londonas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums «Revolut» šodien paziņojis, ka tas pārsniedzis divu miljonu klientu robežu Eiropā. Pēdējo 12 mēnešu laikā «Revolut» savu klientu bāzi ir palielinājis par 300%. Katru mēnesi aplikācijā veikto darījumu vērtība sasniedz divus miljardus ASV dolāru, bet klientu veikto darījumu skaits pārsniedz 100 miljonus.

«Pirmo klientu miljonu sasniedzām aptuveni divarpus gadu laikā, bet otro miljonu – pusgada laikā. Tādai izaugsmei, bez šaubām, pievienojās arī virkne jaunu produktu – viedierīču un ceļojumu apdrošināšana, pieeja kriptovalūtām, vienreizējās virtuālās kartes, kā arī augoša cilvēku neapmierinātība ar tradicionālajām bankām un to pakalpojumiem,» spriež Andris Bičeika, «Revolut» biznesa attīstības vadītājs.

Visvairāk «Revolut» klientu arvien dzīvo Lielbritānijā un to skaits pārsniedz 900 tūkstošus. Otrajā pozīcijā ir Francija, bet ilgu laiku trešajā vietā bijušo Lietuvu nesen apsteidza Polija, kas uzrāda strauju izaugsmi. Tuvākie uzņēmuma plāni iekļauj attīstību ASV, Kanādā, Singapūrā, Honkongā un Jaunzēlandē. Uzņēmuma klientu skaits Latvijā ir audzis no deviņiem tūkstošiem pērn novembrī līdz 19 tūkstošiem šodien.

Vaicāta, ar kādiem izaicinājumiem kompānija saskaras, tik strauji augot, «Revolut» sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijā Ieva Elvīra Kazakevičjūte (Ieva Elvyra Kazakeviciute) norāda, ka tā ir darbinieku piesaiste. «Viens no iemesliem, kāpēc mēs spējam attīstīties tik ātri, ir tas, ka ikviens uzņēmumā ir ļoti ambiciozs un saprot, ka mūsu ieguldītais laiks un darbs tieši ietekmē «Revolut» panākumus. Mūsu plāns ir palielināt darbinieku skaitu līdz 800 līdz šī gada beigām. Šobrīd mums ir 400 darbinieki, tāpēc jaunu kolēģu piesaistes darbs būs tiešām intensīvs. Vēl viens izaicinājums saistās ar mūsu starptautisko ekspansiju – katrā tirgū mums jāatbilst vietējam regulējumam un pielāgošanās ir garš un izaicinošs process, jo daudzās valstīs mēs vēl esam jauns spēlētājs,» viņa stāsta.

Vienlaikus uzņēmums paziņojis par plāniem satricināt investīciju tirgu – uzņēmums veido platformu, kas ļaus investēt Lielbritānijā un ASV biržas sarakstos iekļautās kompānijās un biržā tirgojamajos fondos. Ar šo soli uzņēmums tiecas izveidot investēšanas platformu, kas būtu labvēlīga klientam: padarīt to par pieejamu ikvienam, kā arī demokratizēt investēšanu akcijās, likvidējot tādas barjeras kā lieli nodokļi, sarežģītas investīciju platformu sistēmas un nogurdinoši reģistrācijas procesi.

«Vienkārši runājot, mēs tiecamies investīciju pasauli satricināt tikpat spēcīgi, kā izdarījām ar tradicionālo banku sistēmu. Latvijā bankas par katru darījumu vidēji ietur 15 līdz 25 eiro maksu, tāpat tiek aprēķinātas dažādas mēneša maksas, turklāt to programmas un sistēmas visbiežāk ir neērtas, sarežģītas un lēnas. Cena, neērtības un patērētais laiks ir galvenās problēmas, kas attur cilvēkus no ieinteresētības investēt. Taču mūsu piedāvātais rīks padarīs to pieejamu masām,» norāda A. Bičeika.

Viņš apgalvo, ka investīciju rīks, līdzīgi kā visi citi «Revolut» produkti, būs lēts, intuitīvs un pilnībā pārvaldāms viedtālrunī. «Tas ir vēl viens rīks, kas palīdzēs cilvēkiem pārvaldīt savas finanses, ērti un bez maksas veikt ikdienas darījumus, kā arī sniegtu pieeju tādām lietām kā kriptovalūtas un investēšana,» tā A. Bičeika.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

Nedaudz vairāk nekā pirms trīs gadiem Londonā dibinātais uzņēmums Eiropā ir sasniedzis divus miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē. Tas ir piesaistījis 336 miljonu ASV dolāru investīcijas no «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 26. aprīlis plkst. 11:14

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi...

2018. gada 22. marts plkst. 9:01

Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Revolut ļaus saviem klientiem izveidot un par pirkumiem...

2018. gada 26. februāris plkst. 7:32

Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

2018. gada 14. februāris plkst. 6:27

Sākumā tevi ignorē, tad par tevi smejas, tad ar tevi cīnās, un tad tu uzvari.

2018. gada 24. janvāris plkst. 8:49

Dažos mēnešos piedāvāsim mobilo lietotni, kas būs kaut kas līdzīgs nākamās paaudzes bankām, kā, piemēram, Revolut vai N26.

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

No šīs sadaļas
2018. gada 24. maijs plkst. 12:46

Finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» paplašina kriptovalūtu funkciju mobilajā lietotnē...

2018. gada 08. maijs plkst. 8:45

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos pēc trīs gadu darbības sasniedz peļņu; līdz šī...

2018. gada 26. aprīlis plkst. 11:14

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi...

2018. gada 25. aprīlis plkst. 11:04

TransferWise paziņojis par bezrobežu konta borderless un Mastercard debetkartes ieviešanu, kas dos...

2018. gada 28. marts plkst. 15:17

Virtuālā krājkase, maksājuma ierīce ziedojumiem un dzeramnaudai - tās ir tikai divas...

2018. gada 12. marts plkst. 12:47

Februārī SEB Inovāciju centrā Tallinā norisinājās pirmais Baltijā Open Banking hakatons jeb...

2018. gada 06. marts plkst. 10:47

Latvijas jaunuzņēmumi pērn piesaistījuši 62 miljonus eiro, lielāko daļu no tiem piesaistījušas...

2018. gada 05. marts plkst. 13:45

No pirmdienas, 5. marta Swedbank uzņems Eiropā vadošā B2B akseleratora «Startup Wise...

2018. gada 01. marts plkst. 8:29

Vācijā radītās mobilās bankas N26 mērķis ir radīt jaunus standartus banku nozarē...

2018. gada 26. februāris plkst. 7:32

Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.