Revolut vēlas mainīt cilvēku taupīšanas ieradumus 

Kopš viedo krājkašu ieviešanas aprīlī, finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma «Revolut» klienti savās krājkasēs uzkrājuši jau gandrīz 5,7 miljonus eiro

Anda Asere, 10.5.2018

Foto: Publicitātes

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums «Revolut» aprīlī ieviesa viedās krājkases «Revolut Vaults», kas klientiem sniedz iespēju krāt lietotnē, pēc katras norēķināšanās noapaļojot summu līdz veselam skaitlim, starpību pārvietojot uz virtuālo krājkasi.

«Revolut» biznesa attīstības vadītājs Andris Bičeika stāsta, ka tad, ja cilvēks par kafiju maksā 2,50 eiro, lietotne summu noapaļo līdz trim eiro, un 50 centi ceļo uz krājkasi paredzētajam mērķim, piemēram, brīvdienām, tālrunim u.tml. Krājkasē lietotājs pats nosaka, kādu summu vēlas sasniegt un kādam mērķim, un var vērot savu progresu. Ņemot vērā konkrētā lietotāja norēķinu vēsturi, aplikācija sniegs aptuvenu aprēķinu, kad vēlamā summa tiks sasniegta. Šādi var veidot uzkrājumu arī kriptovalūtās. Tad krājkases valūta jāiestata vienā no trim atbalstītajām kriptovalūtām.

«Automātiski noapaļotas naudas atlikšana ietaupījumiem bija viena no visbiežāk pieminētajām mūsu klientu vēlmēm. Daudzi vēlas taupīt, bet neizveido šādu ieradumu. Tagad saviem klientiem sniedzam ērtu veidu izvēlētajam mērķim taupīt automātiski un katru dienu, pat papildu par to nedomājot. Esmu pārliecināts, ka tas var ievērojami mainīt visu vecuma kategoriju klientu taupīšanas ieradumus,» saka A. Bičeika. Kompānija plāno uzsākt sadarbību ar dažām labdarības organizācijām, lai, ja klienti vēlētos, viņu mēneša krājkases uzkrājumu būtu iespējams ziedot labdarībai.

Aptuveni trīs nedēļu laikā no krājkašu ieviešanas lietotnē, «Revolut» klienti jau ir uzkrājuši gandrīz 5,7 miljonus eiro. Lielākā šīs summas daļa ir uzkrāta eiro, kam seko lietotāju ietaupījumi mārciņās un zlotos. Populārākie krāšanas mērķi, kas norādīti krājkasēs, ir brīvdienas, automašīna un kāzas, bet 350 klienti norādījuši, ka taupa ceļojumam uz kosmosu.

Pirms pāris nedēļām «Revolut» paziņoja, ka 33 mēnešu laikā pēc dibināšanas, tas ir tapis par tehnoloģiju pasaulē tā dēvēto vienradzi («Unicorn»), jo pēc 250 miljonu dolāru investīcijas uzņēmuma vērtība ir pieaugusi līdz 1,7 miljardiem dolāru.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti, ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

Londonā dibinātais uzņēmumus visā Eiropā ir sasniedzis 1,5 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 80 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 15 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek dēvēts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē un piesaistījis 350 miljonus dolāru investīcijas no tādiem invesotriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

Tevi varētu interesēt

Divas jaunietes ar segvārdiem Žanna un Mela, kuras sevi dēvē par «Ninja...

Finanšu tehnoloģiju kompānija Revolut plāno tirgū sākt pārdot jaunu metāla debetkarti, kas ļaus...

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi...

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā,...

Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubators sadarbībā ar Latvijas Blockchain asociāciju...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos pēc trīs gadu darbības sasniedz peļņu; līdz šī...

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi...

TransferWise paziņojis par bezrobežu konta borderless un Mastercard debetkartes ieviešanu, kas dos...

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā,...

Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubators sadarbībā ar Latvijas Blockchain asociāciju...

Virtuālā krājkase, maksājuma ierīce ziedojumiem un dzeramnaudai - tās ir tikai divas...

Privātā uzņēmīguma loma sabiedrībā pieaug; riskam labvēlīgas ekosistēmas veido gan kompānijas,...

Februārī SEB Inovāciju centrā Tallinā norisinājās pirmais Baltijā Open Banking hakatons jeb...

Nevalstisko bezpeļņas organizāciju TechChill, kas plašākai sabiedrībai pazīstama kā jaunuzņēmumu...

Lielākās investīcijas Latvijas jaunuzņēmumos 2017. gadā (miljonos eiro):...