Revolut piesaista 250 miljonus dolāru 

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi līdz 1,7 miljardiem dolāru, mazāk nekā gada laikā pieaugot piecas reizes.

Anda Asere, 26.4.2018
1/2

Niks Storonskijs, Revolut līdzdibinātājs un vadītājs.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Tādējādi Revolut ierindojas to Eiropas kompāniju sarakstā, kas visstraujāk sasniegušas t.s. vienradža statusu, kad jaunuzņēmuma vērtība sasniedz miljardu dolāru.

«No Revolut dibināšanas mūsu mērķis bija visu darīt pretēji tradicionālajām bankām. Mēs veidojam pasaules līmeņa tehnoloģijas, kuras atgriež cilvēku rokās viņu finanšu kontroli. Mēs ar saviem klientiem komunicējam viņu valodā un nebaidāmies izaicināt esošo domāšanu, lai varētu turpināt ieviest inovācijas,» saka Niks Storonskijs, Revolut līdzdibinātājs un vadītājs.

Galvenais šī raunda investors ir Honkongā bāzētā riska kapitāla kompānija DST Global, kas kompānijā iegulda kopā ar citiem Silīcijas ielejas augstākā līmeņa investoriem – Index Ventures un Ribbit Capital. Kopā ar šo investīciju, trīs gadu laikā no kompānijas dibināšanas Revolut kopā ir piesaistījusi 340 miljonus ASV dolāru.

«Investīcija no DST Global ir īpašs mūsu biznesa stratēģijas novērtējums, vēl jo vairāk tagad, kad sākam attīstīties pasaulē. Vēsturiski banku sektors vairījās no lielām tehnoloģiskām izmaiņām, taču tagad viss lielā mērā mainīsies,» apgalvo N. Storonskijs.

«Revolut rada un ievieš tehnoloģijas, kas lietotājiem un mazajiem uzņēmējiem padara dzīvi vienkāršāku un samazina finanšu pakalpojumu cenas. Ļoti priecājamies, ka varam atbalstīt Niku un visu Revolut komandu, izstrādājot jaunus produktus, inovācijas un attīstoties pasaulē,» norāda Toms Staffords (Tom Stafford), DST Global vadošais partneris.

Pašlaik Revolut platformā mēnesī veikto darījumu vērtība sasniedz 1,8 miljardus dolāru, kompānija katru dienu piesaista 6000 līdz 8000 jaunus lietotājus. Uzņēmumam ir 1,5 miljoni lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 80 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 15 miljardus ASV dolāru. Kompānijas nākamo piecu gadu mērķis ir sasniegt 100 miljonus klientu visā pasaulē.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

«Varam vien priecāties, ka investori ierindo Revolut līdzās lielākajām pasaules tehnoloģiju kompānijām, kuras ir mainījušas daudzu cilvēku ieradumus. Vēl vairāk priecē tas, ka, strauji augot, Baltijas reģions ir izvēlēts kā vieta, kur atrodas viens no pirmajiem kompānijas birojiem. Tas norāda, ka kompānija saskata šī reģiona iedzīvotāju atvērtību inovācijām un jaunām tehnoloģijām. Pašlaik Latvijā mums ir aptuveni 18 tūkstoši klientu, bet gada beigās ceram sasniegt 100 tūkstošus,» teic Andris Bičeika, Revolut biznesa attīstības vadītājs.

Runājot par to, cik sarežģīti bija piesaistīt investīcijas, viņš norāda, ka tas bijis salīdzinoši vienkārši, jo Revolut vēlas mainīt banku pakalpojumus globālā mērogā un investori vienmēr vēlas būt daļa no šādām pārmaiņām.

Finansējums domāts globālai un iekšējai attīstībai. Līdz šī gada beigām iecerēts Revolut ieviest ASV, Kanādā, Honkongā, Singapūrā un Austrālijā un tā ir daļa no kompānijas plāna būt globālai bankai. Tāpat līdz gada beigām plānots paplašināt komandu no 350 līdz 800 darbiniekiem ar fokusu uz pasaules līmeņa inženieriem un dizaineriem. Runājot par produktiem, A. Bičeika teic, ka kompānija turpina strādāt pie Revolut Wealth un citiem produktiem.

Nesen Revolut paziņoja par mērķi kļūt par banku un A. Bičeika tiec, ka šis jautājums joprojām ir procesā. Uzņēmums cieši sadarbojas ar Lietuvas banku un paredzams, ka bankas licence tiks saņemta šī gada laikā.

Revolut darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

LASI VĒL:

Revolut sasniedz ienākumu un izdevumu balansu

Ar startup veiklību ceļā uz bankas statusu

Revolut uzsāk kriptovalūtu tirdzniecību

Revolut startē Latvijā un sola satricināt banku sektoru

Tevi varētu interesēt

Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Revolut ļaus saviem klientiem izveidot un par pirkumiem...

Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

Sākumā tevi ignorē, tad par tevi smejas, tad ar tevi cīnās, un tad tu uzvari.

Dažos mēnešos piedāvāsim mobilo lietotni, kas būs kaut kas līdzīgs nākamās paaudzes bankām, kā, piemēram, Revolut vai N26.

«Tas ir vēl viens solis, lai radītu platformu, kura piedāvā vairāk, nekā tradicionālās bankas.»

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

TransferWise paziņojis par bezrobežu konta borderless un Mastercard debetkartes ieviešanu, kas dos...

Virtuālā krājkase, maksājuma ierīce ziedojumiem un dzeramnaudai - tās ir tikai divas...

Februārī SEB Inovāciju centrā Tallinā norisinājās pirmais Baltijā Open Banking hakatons jeb...

Latvijas jaunuzņēmumi pērn piesaistījuši 62 miljonus eiro, lielāko daļu no tiem piesaistījušas...

No pirmdienas, 5. marta Swedbank uzņems Eiropā vadošā B2B akseleratora «Startup Wise...

Vācijā radītās mobilās bankas N26 mērķis ir radīt jaunus standartus banku nozarē...

Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

Šīs jomas speciālistu nav daudz, pētījumu, kas varētu parādīt šīs inovācijas ietekmi uz biznesa modeļiem vai ekonomiku, gandrīz nav.

Pins un Urbana Smart Solutions ir parakstījuši investīciju vienošanos, lai radītu jaunu...

«Man šķiet, ka daudzi uzņēmumi, un ne tikai finanšu tehnoloģiju jomas spēlētāji, joprojām līdz galam nav aptvēruši gaidāmo pārmaiņu lielumu.»