Revolut sasniedz ienākumu un izdevumu balansu 

#Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

Anda Asere, 26.02.2018
1/2

Andris Bičeika, Revolut Baltijas reģiona vadītājs.

Foto: no uzņēmuma arhīva

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Revolut paziņojis par ienākumu un izdevumu balansa sasniegšanu

To kompānija sasniegusi pērn decembrī, kas noticis pēc 2,5 gadu darbības. Revolut apgalvo, ka līdzīgiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem tādu rezultātu sasniegšanai parasti nepieciešami aptuveni pieci gadi.

«Lai arī priecājamies, ka mūsu uzņēmējdarbības modelis darbojas, peļņa šobrīd nav mūsu prioritāte. Pašlaik kompānijas svarīgākais uzdevums ir izplatīšanās pēc iespējas vairāk pasaules valstīs, kuru starpā tuvākajos plānos ir ASV, Singapūra un Austrālija,» saka Andris Bičeika (Andrius Bičeika), Revolut Baltijas reģiona vadītājs.

Pēdējo divpadsmit mēnešu laikā Revolut mēneša darījumu vērtība augusi par 700%, sasniedzot 1,5 miljardus ASV dolāru.

Jaunu klientu piesaiste ir augusi par 50% un pēdējo divu mēnešu laikā to skaits pieaudzis līdz 1,5 miljoniem. Šobrīd Revolut katru dienu pievienojas 6000 līdz 8000 jaunu lietotāju. «Tā vietā, lai pašā darbības sākumā taptu par banku, mēs izvēlējāmies visu laiku un resursus veltīt produkta attīstīšanai un klientu piesaistīšanai. Redzam, ka šī stratēģija attaisnojas, jo esam nostiprinājušies kā tirgus līderis Eiropā, bet ceram, ka drīzumā to izdarīsim arī pasaulē,» apgalvo A. Bičeika.

Revolut tiecas kļūt par alternatīvu tradicionālajām bankām, kura sniegtu saviem klientiem iespēju norēķināties un sūtīt naudu visā pasaulē bez papildu izmaksām. Turpmākā kompānijas attīstība plānota Indijā, Brazīlijā, Dienvidāfrikā un Apvienotajos Arābu Emirātos. Pēdējā laikā kompānija paplašinājusi savas darbības jomas, piedāvājot pieeju kriptovalūtām un ceļojumu apdrošināšanu.

Revolut lietotāju skaits Latvijā tuvojas 16 tūkstošiem. Saskaņā ar lietotāju skaitu, vislielākais kompānijas tirgus ir Lielbritānija, kur tai ir 700 tūkstoši klientu. Tai seko Francija ar 200 tūkstošiem klientu un Lietuva, kur lietotāju skaits tuvojas 100 tūkstošiem.

A. Bičeika priecājas, ka arvien vairāk reģistrēto lietotāju izvēlas Revolut kā ikdienas kontu un bankas karti. Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

Revolut darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi reformēt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, izmantot naudu 130 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

Pirms diviem gadiem Londonā dibinātais uzņēmumus ir sasniedzis 1,5 miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 60 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 10 miljardus ASV dolāru. Revolut tiek uzskatīts par straujāk augošajiem jaunuzņēmumiem un tas ir piesaistījis 88 miljonus ASV dolāru no tādiem investoriem kā Index Ventures, Ribbit Capital un Balderton Capital.

Jaunākais izdevums