Bankas

Rietumu banka peļņu audzēs 2011. gadā

Ieva Mārtiņa, 18.02.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rietumu banka šogad vēl nesagaida milzīgu atdevi no darbības Krievijā un NVS valstīs, tāpēc šogad plāno aptuveni tādu pašu peļņu kā 2009. gadā – tā varētu sasniegt 8 – 9 miljonus latu.

Tā Db atzina Rietumu bankas vadītājs Aleksandrs Kaļinovskis. Rietumu banka paziņoja, ka šogad plāno aktīvi paplašināties Krievijā un biznesa veicināšanai ir noalgojusi vienu no pazīstamākajiem Krievijas speciālistiem sabiedrisko attiecību un finanšu mārketinga jomā Aleksandru Gafinu, kurš iepriekš strādāja Alfa bankā.

Rietumu banka peļņu audzēs 2011. gadā Rietumu banka peļņu audzēs 2011. gadā Tomēr atdevi vēl nevar sagaidīt uzreiz, turklāt paredzēts lielāks reklāmas budžets, lielāki izdevumi, atzina A. Kaļinovskis.

«Jāinvestē naudu, lai saņemtu peļņu nākamajos 3 – 5 gados,» tā viņš, vienlaikus paredzot, ka peļņas pieaugumu vismaz par 50 % banka piedzīvos 2011. gadā, kas, tiesa, būs iespējama arī pateicoties bankas biznesam Latvijā.

Rietumu bankas vadītājs arī atzina, ka bankai joprojām ir kredīti, kuriem šogad, iespējams, būs jāveido uzkrājumi, turklāt lielāko daļu zaudējumu – aptuveni 90 % - veido sliktie kredīti, kas izsniegti Latvijas uzņēmumiem un privātpersonām. «Mums ir ļoti maz problēmu ar NVS kredītiem,» tā A. Kaļinovskis.

Rietumu bankas klientu struktūrā šobrīd pusi uz pusi veido rezidenti un nerezidenti, tomēr aktīvu ziņā lielāku daļu veido nerezidentu bizness.

Rietumu bankas neauditētā peļņa pagājušā gada sasniedza 9,2 miljonus latu.