SVF: ES dzīvības apdrošinātājus apdraud zemās procentu likmes 

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien brīdināja, ka Eiropas dzīvības apdrošināšanas uzņēmumus apdraud aizvien lielāki riski to maksātspējai, ko rada ilgstošs zemu procentu likmju periods.

LETA--AFP, 15.4.2015

Eiropas Centrālajai bankai (ECB) veicinot procentu likmju kritumu ar tā dēvēto kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu īstenošanu, jo sevišķi vidēja izmēra dzīvības apdrošināšanas uzņēmumiem samazinās ienākumi savu saistību finansēšanai, un šī situācija varētu novest pie atsevišķu kompāniju bankrota, norāda SVF.

SVF savā jaunākajā pusgada novērtējumā attiecībā uz globālajiem finanšu riskiem vēsta, ka tā dēvētie stresa testi liecina, ka gandrīz viena ceturtdaļa no uzņēmumiem Eiropas Savienībā (ES) nespētu ievērot maksātspējas standartus, ja procentu likmes zemas saglabātos ilgu laika periodu.

«Viena vai vairāku vidēja līmeņa apdrošinātāju bankrots izraisītu pārliecības zudumu visā nozarē, ja šis bankrots atspoguļotu vispārēju problēmu,» vēsta SVF.

Fonds uzsver, ka aizsardzības trūkums dzīvības apdrošināšanas polišu turētājiem un neesoši ES mēroga vienoti standarti tirgus kropļojuma riskus tikai saasina.

Dzīvības apdrošināšanas nozare ES aptver aptuveni 4,4 triljonus eiro aktīvos, un tā ir dziļi saistīta ar plašāku finanšu sistēmu.