Būve

UPB: Nemainot Liepājas cietuma projektu, izmaksas samazināt nav iespējams

LETA, 23.08.2017

Foto: Ieva Čīka/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nemainot jaunā Liepājas cietuma projektu, AS UPB neredz iespējas samazināt tā būvniecības izmaksas, aģentūrai LETA sacīja UPB mārketinga direktore Ilze Rosicka.

«Ja tiek saglabāts esošais projekts, tad iespējas samazināt izmaksas neredzam. Ja projekts tiek mainīts, tad jāskatās un jārēķina, kādas varētu būt izmaksas,» skaidroja Rosicka.

Viņa piebilda, ka UPB patlaban gaida valdības lēmumu par Liepājas cietuma būvniecības iepirkumu. «Līdz šim gan pasūtītājs nav runājis ar UPB par nepieciešamību samazināt izmaksas,» sacīja Rosicka.

Iepirkuma nolikumā ir atrunātas pasūtītāja tiesības pārtraukt iepirkumu, tāpēc gadījumā, ja valdība pieņems šādu lēmumu, UPB, visticamāk, iepirkuma pārtraukšanu neapstrīdēs, skaidroja Rosicka.

Jautāta, vai UPB varētu iesniegt pieteikumu arī jaunā iepirkumā, Rosicka atbildēja, ka interese par šo objektu uzņēmumam ir. «Ja būs jauns iepirkums - skatīsimies, vērtēsim,» piebilda Rosicka.

Savukārt būvuzņēmuma SIA Re&Re ģenerāldirektors Didzis Putniņš aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka Re&Re atturas no komentāriem par Liepājas cietuma būvniecības iepirkumu līdz brīdim, kad valdība pieņems konkrētu lēmumu par šo iepirkumu.

Uzņēmums Re&Re ir informēts, ka Ministru kabinets izskata dažādus rīcības variantus Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma lietā.

«Līdz šim brīdim par pieņemtiem lēmumiem neesam informēti un ar mums nekādas sarunas nav uzsāktas. Varēsim komentēt tikai pieņemtus, konkrētus valdības lēmumus,» sacīja Putniņš.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

Jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas - Re&Re un UPB. Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka UPB darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt Re&Re - par 123 416 618 eiro.

LASI ARĪ:

Liepājas cietuma būvnieku meklēs jaunā konkursā

Jauno Liepājas cietumu būvēt pieteikušies Re&Re un UPB par 123 un 114 miljoniem eiro

Komentāri

Pievienot komentāru