Būvniecība un īpašums

Uzsāk metālapstrādes rūpnīcas būvniecību Karostas Industriālajā parkā

Monta Glumane, 03.07.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

A/S «Jensen Metal Holding» meitas uzņēmums LSEZ SIA «JM Properties» saistītā uzņēmuma LSEZ SIA «Jensen Metal» vajadzībām uzsāk jaunas metālapstrādes ražotnes būvniecību Karostas Industriālā parka teritorijā, Virssardzes ielā 11, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

«2016. gadā LSEZ SIA «Jensen Metal» paplašināja nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošanu un daļu no tās izvietoja blakus jaunuzceltajā ražošanas ēkā. Turpinot attīstību arī melnā metāla departamentos un virzoties sarunām par apjomu pieaugumiem vairākiem esošajiem klientiem, esošajās telpās nākotnes perspektīvā nav iespējams organizēt efektīvu ražošanas procesu, kas ļautu pilnībā izmantot uzņēmuma potenciālu un izpildīt attīstības plānus,» skaidro A/S «Jensen Metal Holding» biznesa kontroliere Ieva Līmeža.

Pirmajā posmā LSEZ SIA «JM Properties» plāno izbūvēt ražošanas telpas aptuveni 11 000 kvadrātmetru platībā. Būvniecību ir plānots pabeigt 2019.gada maijā.

«Pirms apstiprinājām nākotnes attīstības projektu Liepājā, izskatījām vairākus citus variantus attīstībai Austrumeiropā un Centrāleiropā, piedāvājumu tiešām ir daudz un vairāki ar ļoti atraktīvām darbaspēka iespējām, kā arī no loģistikas viedokļa daudz ekonomiskāki, taču, pamatojoties uz Liepājā sasniegtajiem efektivitātes rādītājiem un uzņēmuma komandas darbu, nosvērāmies par labu turpināt melnā metāla ražošanas attīstību Liepājā. Mums piedāvāja aptuveni 5 ha teritoriju Karostas Industriālajā parkā, kur Liepājas SEZ teritorijā ir nesen kā izveidota atbilstoša infrastruktūra un teritorija ir atzīmēta industriālajai apbūvei, kuru atzinām par labu attīstības variantu. Būvniecības projektēšanas laikā centāmies līdzsvarot industriālo telpu un vietējo iedzīvotāju vajadzības. Tā, piemēram, pirmajā posmā neapbūvētā teritorija joprojām būs pieejama Karostas iedzīvotāju pastaigām,» stāsta I. Līmeža.

«Šis lēmums iezīmē arī jaunu soli Karostas attīstībā – no kādreizējas militāras teritorijas uz mūsdienīgu ražošanas un ostas termināļu attīstības centru. Būvniecības darbu uzsākšana noteikti veicinās lēmumu pieņemšanu par jaunu rūpnīcu izvietošanu Karostā arī citiem uzņēmumiem, ar kuriem šobrīd runājam par jaunām ražotnēm Karostas Industriālajā parkā. Liepājas SEZ pārvalde šobrīd ir noslēgusi vairākus teritoriju rezervācijas līgumus Karostā, un šobrīd tiek veikti projektēšanas darbi,» saka Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.

2014.gada 24.septembrī starp Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Liepājas pilsētas pašvaldību tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta «Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā» īstenošanu. Projekts paredzēja veikt Zemgales un Virssardzes ielu un ar to saistītās publiskās infrastruktūras rekonstrukciju, kā arī industriālo teritoriju rekultivāciju starp Zemgales un Virssardzes ielu. Projekts 2015. gada jūlijā ir pabeigts un sakārtotā teritorija turpat 20 hektāru platībā nodota ekspluatācijai.

LSEZ SIA «Jensen Metal» 2017. gadā strādāja ar gada apgrozījumu 23,6 miljoni eiro apmērā, ar darbu nodrošināja 265 liepājniekus ar vidējo darba samaksu 1187 eiro mēnesī, nodokļos samaksājot 2 191 104 eiro.

Tev varētu interesēt arī:

Karosta no militārās zonas kļūst par vietu uzņēmumiem