Valmiermuižas alus investēs miljonu eiro tumšā alus ražošanā

2012. gada 07. decembris plkst. 11:41
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Valmiermuižas alus uzsācis investīciju projektu viena miljona eiro apmērā tumšā alus ražošanas attīstībā. Paredzēts, ka līdz ar pavasari Valmiermuižas tumšo alu varēs brūvēt visa gada garumā.

Valmiermuižas alus tumšo alu līdz šim darīja tikai ziemas sezonas mēnešos un to piedāvāja atsevišķās tirdzniecības vietās. Nākamgad, realizējot miljona eiro vērto investīciju projektu, Valmiermuižas alus plāno dubultot tumšā alus ražošanas apjomu.

Šajā ieguldījumu posmā tiks uzstādīts vēl viens miežu iesala misas vārīšanas katls un izbūvēts vēl viens alus raudzēšanas un noguldīšanas pagrabs.

Nepieciešamās iekārtas pēc Valmiermuižas alus individuāla pasūtījuma tiks piegādātas no Bavārijas Vācijā un Nīderlandes. Būvniecības darbus veiks Burtnieku novada uzņēmums SCO Centrs meistari.

2010. gada ziemas sezonā Valmiermuižas alus izbrūvēja 11 432 litrus tumšā alus. Pērn tika izbrūvēti 26 950 litri alus. Bet šoziem plānots nobrūvēt 45 tūkst. litrus tumšā alus. Nākošgad, pēc investīciju apguves, plānots izbrūvēt 100 tūkst. litru tumšā alus, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pieprasījums pēc tumšā alus šoziem, salīdzinot ar iepriekšējām divām ziemas sezonām, ir audzis par 67%. Šobrīd vidēji katrs desmitais alus cienītājs Latvijā dod priekšroku tumšajam alum un tā cena ir augstāka nekā gaišajam alum. Neņemot to vērā, Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis uzskata, ka tieši tumšo alus šķirņu darīšana var nodrošināt mazo alus darītavu izaugsmi.

Valmiermuižas alus ir viena no mazākajām un jaunākajām alus darītavām Latvijā, kas tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. Pērn Valmiermuižas alus darītavā ieguldīti 190 tūkstoši latu gaišā alus attīstībā, lai izbūvētu vēl vienu alus raudzēšanas un noguldīšanas pagrabu.

2011. gadā alus darītava kopumā izbrūvēja 821 947 litrus alus, kas aizpilda aptuveni 0.5% Latvijas alus tirgus. Alus darītavas apgrozījums bija 915 tūkst. Ls. Alus darītavas mērķis ir nepārsniegt 1% no Latvijas alus tirgus.

100% Valmiermuižas alus darītavas kapitāldaļu pieder SIA Valmiermuižas ieguldījumu fonds, kas dibināts ar nolūku attīstīt Valmiermuižas zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas produkcijas eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fonda Industrieliegenschaftenvervaltungs AG (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam Alcor.

Dalies ar šo rakstu