Vasaras kafejnīcu saskaņošana kļuvusi sarežģītāka 

Saistībā ar 2014. gada būvniecības procesu tiesiskuma regulējuma izmaiņām šogad vasaras kafejnīcu un pasākumu noformējuma saskaņošana Rīgā var izrādīties daudz komplicētāka un sarežģītāka nekā līdz šim, informē Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Dienas Bizness, 02.4.2015

Foto: LETA

Šogad vasaras kafejnīcu īpašniekiem pirms ieceres iesniegšanas Būvvaldē sākotnēji būtu nepieciešams iepazīties ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.500 Vispārīgie būvnoteikumi, kas nosaka būvju iedalījumu grupās atkarībā no būvniecības sarežģītības pakāpes. Atbilstoši šim iedalījumam, būtu rūpīgi jāizvērtē kāda veida būvniecība būs nepieciešama konkrētās ieceres realizācijai, jo atkarībā no būves klasifikācijas veida, Būvvaldē iesniedzama dažāda dokumentācija.

Līdzšinējais saskaņošanas process, kad Būvvaldē ielu tirdzniecības pases saņemšanai vajadzīgs tikai iesniegums Ielu tirdzniecības vietu vizuālā risinājuma saskaņošanai, šobrīd attiecināms uz iecerēm, kurās vasaras kafejnīcas būvniecībā paredzēts izbūvēt tikai terases bez pamatiem ar saulessargiem un norobežojošiem elementiem vai vienas sezonas vieglas konstrukcijas ēkas bez pamatiem. Savukārt, vasaras kafejnīcas, kas veidotas kā būves – kioski, guļbūves vai kā iepriekš izgatavots no gataviem elementiem saliekams tipveida būvizstrādājums, atkarībā no paredzētās būves klasifikācijas saskaņojamas, iesniedzot Būvvaldē paskaidrojuma rakstu vai būvprojektu.

Ņemot vērā šīs izmaiņas, Būvvalde jau iepriekš lūdz izvērtēt periodu, kurā iesniedzējs paredzējis veikt komerciālo darbību, jo, ja terasi vai būvi paredzētas izmantot pavasara/vasaras sezonā ziemas/rudens sezonā to nedemontējot, tad šīs ieceres saskaņojamas kā īslaicīgas lietošanas būves (ekspluatācija līdz 5 gadiem). Būtiski atcerēties, ka iepriekš saskaņoto vienas sezonas būvju termiņš netiks pagarināts uz nākamo sezonu un sezonas beigās šīs ēkas būs jānojauc.

Papildus Būvvalde informē, ka pirms vasaras kafejnīcu vizuālā dizaina saskaņošanas, īpaši tiek vērtēta iesniegtā risinājuma atbilstība pilsētvides apbūves raksturam un mērogam, kā arī tas, lai pilsētas iedzīvotājiem un viesiem netiktu liegta arhitektūras pieminekļu kopējā tēla uztvere. Savukārt Būvvaldes inspektori apsekojot ielu tirdzniecības vietas, īpašu uzmanību pievērsīs Būvvaldē saskaņotā vizuālā risinājuma atbilstībai dabā izbūvētajam, piemēram, vai vides pieejamības prasību risinājumi ir izbūvēti kvalitatīvi un atbilst normatīvo aktu prasībām, vai tirdzniecības vietas sienu norobežošanai neizmanto plastikāta plēves un citus zemas kvalitātes risinājumus. Tāpat tiks kontrolēts vai vasaras kafejnīcās izvietotās reklāmas, piemēram, tāfeles ir saskaņotas un tajās izvietotā informācijas atbilst Valsts valodas likumam.

Atbilstoši Rīgas domes Saistošajiem noteikumiem Nr. 108 Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšana publiskās vietās ir atļauta no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim.

Skaidrojoša informācija par nepieciešamās dokumentācijas iesniegšanu atkarībā no būvju klasifikācijas un normatīvo aktu uzskaitījums, kas konkrētajā gadījumā jāievēro, pieejama arī Būvvaldes mājaslapā ievietotajā tabulā Ielu tirdzniecības un publisku pasākumu saskaņošana Būvvaldē.

 

Tevi varētu interesēt

Kopš pagājušā gada 1. oktobra, kad stājās spēkā jaunais Būvniecības likums, būvvalžu...

Rīgas pilsētas būvvalde pastiprināti pievērsīsies autostāvvietu un kafejnīcu kontrolei, piektdien...

Rīgas pilsētas Būvvalde  nosūtījusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam informāciju...

Rīgas dome rīkos konkursu par tiesībām iekārtot ielu tirdzniecības vietas sabiedriskās ēdināšanas...

Līdz 20. oktobrim turpinās publiskā apspriešana par plānoto viesnīcas ēkas jaunbūvi Grēcinieku...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Igaunijas e-komercijas un distances tirdzniecības līderis Hansapost ir kļuvis par SIA Xnet...

Parka ielas 9.un 11. nama iedzīvotāji Ogrē ir patiesi sašutuši, ka nekas...

31.martā noslēdzās RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) arhitektūras konkursa pirmā kārta, kuras...

Ceļu būves firma SIA Binders 7.aprīlī pēc būvdarbu tehnoloģiskā pārtraukuma atsāks valsts...

Jāņa Gaiļa bīstamā īpašuma nojaukšanas darbi Liepājā ir uzsākti, reģionālais...

No šodienas Jelgavā oficiāli darbu sāk jauns pašvaldības bērnudārzs Zīļuks, vēsta...

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja 117 306 eiro piešķiršanu...

Nīcas novada domes izsludinātajā iepirkumā par sporta halles celtniecību no 11 pretendentiem...

Jūrmalas pilsētas dome uzsākusi pašvaldības īpašumā esošo nekustamo īpašumu...

Būvniecības uzņēmums un nekustamo īpašumu attīstītājs SIA YIT Celtniecība atzīmē spāru...