Pārtika

Vēlas īstenot sapni par vīna darītavu

Monta Glumane, 22.10.2019

Kristaps Caune

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Caunieša vīna izveidotājs Kristaps Caune vasaras sākumā uzsāka ziedojumu vākšanu, lai izveidotu pats savu vīna darītavu – vīna pagrabu un ražošanas telpas

«Sapnis par vīna darītavu ir liels ne tikai domu līmenī, bet arī finansiālā izteiksmē. Lai taptu vīna darītava un vīns varētu priecēt daudzus cilvēkus, ir nepieciešamas atbilstošas telpas, kuras patiktu ne tikai man, bet arī attiecīgajiem dienestiem,» stāsta K. Caune.

Vasaras sākumā K. Caune sociālajā tīklā Facebook ievietoja ierakstu ar aicinājumu ziedot vīna darītavas izveidei. Šis jau ir desmitais gads, kad viņš sevi uzskata par vīna darītāju. Kā bieži pats pie sevis smejas – bija lemts būt par vīndari. Ideja radās visai interesantā veidā. Pirms 10 gadiem viņš pamodies ar domu, ka jādara kaut kas, ko nedara vienaudži. Toreiz Kristapam bija 17 gadu. «Nezināju, ko tieši gribu darīt, bet zināju, ka gribu atšķirties. Tās pašas dienas vidū parādījās ideja – gatavošu vīnu. Un tā 17 gados izdomāju, ka varētu kļūt par vīndari.

Aizbraucu uz grāmatnīcu un nopirku grāmatu par vīna darīšanu. Izlasīju un sapratu, ka neko nesaprotu.

Iekšēji bija – ir jādara! Ieguvu īpašumā divus raudzēšanas traukus. Vēlreiz pārlasīju grāmatu par vīna gatavošanu un joprojām nesapratu, kas jādara. Bet tas netraucēja. Salasīju ogas. Izpratu, kā ogas jāpārstrādā. To, kas sanāca, saliku vīna raudzēšanas traukā un nonesu pagrabā. Nervozs gaidīju, kas sanāks. Gaidīšanas laiks bija aptuveni seši mēneši. Sagaidīju savu pirmo darbu. Sanāca! Nogaršoju pats. Pacienāju draugus. Sapratu, ka vajag atkārtot. Un tā no pirmajiem sabrūvētajiem 30 litriem esmu izaudzis par vīndari, kas savam priekam rada līdz pat 300 litru vīna gada laikā,» vīna darīšanas pirmsākumus atceras K. Caune.

Lielākās investīcijas gadu gaitā bijis ieguldītais laiks, lai saprastu, ko vajag izdarīt, lai izveidotu savu vīna darītavu.

Ja pirmā doma par savu darītavu parādījās trešajā vīna radīšanas gadā, tad tikai šogad Kristaps sapratis no likuma viedokļa, kas tieši nepieciešams, lai to īstenotu. «Alkohols ir kas īpašs, un ir labi daudz noteikumu, kas jāievēro. Un kamēr pie visa nonāk, tas prasīja sešus gadus. Ja man būtu lieki 10 000 eiro, tad tas būtu dažu dienu jautājums,» komentē K. Caune.

Visu rakstu lasiet 22. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru