Start-up

Vērtīgākais jaunuzņēmums pasaulē maina biznesa ētiku

Didzis Meļķis, 15.06.2017

Treviss Kalaniks

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ir noskaidrojies, ka inovatīvo taksometru pakalpojumu jaunuzņēmuma Uber valde paklausīs arī jutīgākajam no neatkarīgo ekspertu izstrādātajiem ieteikumiem par korporatīvās kultūras maiņu. Attiecīgi supervērtīgās, bet reizē arī skandālu neslavas apvītās kompānijas izveidotājs un vadītājs Treviss Kalaniks ir paziņojis par došanos nenoteikti ilgā atvaļinājumā.

Ko savā nenoteikti ilgajā atvaļinājumā darīs T. Kalaniks, nav skaidrs, tomēr ir droši zināms, ka Uber kopumā tagad sekos sava veida kolektīvā detoksikācijas kūre. Runa ir par kompānijas valdes solījumu ievērot visus izmeklēšanas gaitā radušos ieteikumus, un alkohola, kā arī «aizliegtu substanču» lietošana lielos daudzumos kā kompānijas kultūras sastāvdaļa izstrādātajā ziņojumā ir starp treknākajām melnajām saknēm.

Pēc skandālu sērijas par Uber piedauzīgo praksi un nepatīkamo darba vidi T. Kalaniks šā gada sākumā juridisko pakalpojumu birojam Covington & Burling pasūtīja izmeklēt, kas īsti viņa dibinātajā kompānijā notiek. Ja analizējam pēc notikumu ķēdes beigu gala jeb paša T. Kalanika došanās pārdomāt dzīvi vispār un biznesu konkrēti, tad problēmu sākums varētu būt viņš pats. Ļoti veiksmīgais uzņēmējs un programmētājs plašsaziņā tiek raksturots kā «abrazīvs» vadītājs.

Visu rakstu Uber apmet kažociņu lasiet 15. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru