Viedoklis: Kampaņa Kaimiņam, kauns demokrātijai 

Nekad nebūtu domājis, ka aizstāvēšu, manā skatījumā, pļāpu, populistu un samākslotu aktieri Artusu Kaimiņu. Taču ir simtiem tūkstošu cilvēku, kas ir noskatījušies viņa runu Saeimā un domā citādi. Un tieši tāpēc Saeimas deputāts ir brutāli «noņemts no trases», izmantojot administratīvo resursu un valsts varu.

Sandris Točs, speciāli DB, 2018. gada 21. jūnijs plkst. 6:08

Artuss Kaimiņš

Foto: LETA

Operatīvo darbību jēga tieši tajā brīdī, kad tas notika? Lai to paskaidro KNAB. Iestāde, kas Vienotības laikā bija «politisko pasūtījumu galds». Un, acīmredzot, tāds ir arī tagad. Jūs ticat, ka tā ir sagadīšanās? Notika objektīva izmeklēšana, kas rezultējās tieši kad? Tieši pirms balsojuma par Rasnaču, kad valdošā koalīcija ir pamatīgi «aptaisījusies», bet politiskajā leksikonā ir stabili ienācis vārds «mafija»? Pēc spožas runas Saeimā kriminālvajāšanai lūdz izdot opozicionāru Kaimiņu tieši tad, kad gaidāms balsojums par Rasnaču, kuru viņš kritizēja!

Kādam ir jābūt Saeimas opozīcijas deputāta pārkāpumam, lai viņu arestētu tieši pirms balsojuma par tieslietu ministra palikšanu amatā? Varbūt viņš ir maniaks vai slepkava? Ak, esot pārkāpts partiju finansēšanas likums. Opozīcijas partija vienīgā, kas pārkāpj finansēšanas likumu? Patiesi? Tāpēc tieši pirms balsojuma par ministra palikšanu amatā opozīcijas deputāts ir jāizrauj no zāles? Vai tā nav tieša iejaukšanās parlamenta balsojumā, ko izdara tiesībsargājošā iestāde? Ko sakāt par to, konstitucionālo tiesību tulki? Esam demokrātiska, brīva Latvijas valsts? Vai specdienestu diktatūra, kurā drošības iestādēm ir jāprasa atļauja, lai kļūtu par ministru, valdes locekli uzņēmumā un pat sniegtu interviju presei? Tas vienkārši ir kauns.

Un tā ir iebiedēšana. Premjers jau pagājušajā nedēļā izcēlās ar draudiem presei, ja tiks lietots vārds «mafija» un aizskarti viņa ministri, kuri tiekot «nepamatoti sisti». Tāds bezprecedenta mutes aizbāšanas mēģinājums no Latvijas premjera puses laikam nav bijis vēl ne reizi, kopš Komunistiskā partija zaudēja varu Atmodas gados.

Var dažādi vērtēt Kaimiņa un Gobzema politisko spēku. Taču nevar noliegt, ka īpaši Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā ir publiskojis tik daudz faktu, cik nav bijis nācis gaismā pēdējos gados piecos. Tāpēc ir grūti neredzēt kontekstu, kurā ir notikusi vēršanās pret Artusu Kaimiņu. Mums noteikti centīsies iestāstīt, ka tā ir sagadīšanās. Taču racionāls cilvēks vienmēr vērtē apstākļus, kuros sagadīšanās ir notikusi.

Apstākļi ir tādi, ka cilvēki aizvien vairāk nebaidās teikt patiesību. Nāk uzņēmēji un stāsta. Nāk bijušās augsta ranga valsts amatpersonas un stāsta. Nāk bijušie policisti un stāsta. Nāk bijušie VID darbinieki un stāsta. Un kāds to ļoti grib apturēt.
Kā? Neviens nav svēts. Artusa Kaimiņa arests brīdī, kad Gobzems šauj ārā kā no lielgabala, ir skaidrs signāls. Būs mēsli, ja pārāk daudz runāsiet.

Mēs jūs diskreditēsim un iemīsim dubļos!? Iespējams, tā ir opozīcijas deputāta aizturēšanas jēga balsojuma dienā par tieslietu ministra demisiju. Diskreditēt visu opozīciju. Parādīt – redziet, kādi viņi ir, tie, kas mūs kritizē!

Nekad neesmu bijis par sūdzēšanos Eiropai. Bet opozīcijas deputāta aizturēšana pirms balsošanas par uzticību ministram, domāju, ir nopietns gadījums, uz ko ir jāvērš Eiropas Savienības institūciju uzmanība. Visas sarkanās lampiņas deg!

Jo, ja atklājas, ka tā ir patiesība, ka ar tiesībsargājošās iestādes palīdzību tiek ietekmēts politiskais process, tas ir nesalīdzināmi lielāks un sabiedriski bīstamāks pārkāpums nekā tas, ka Kaimiņš, iespējams, ir vācis naudu no Tamuža vai Meroni.

Runājot par politisko tehnoloģiju, kas atkal ir nopietns likuma pārkāpums, ja to tik tiešām veic ar KNAB palīdzību. Cienījamo lasītāj, atvainojiet, ka pēdējā laikā rakstos tik bieži lietoju vārdu «stulbums».

Artuss Kaimiņš tagad ir tautas varonis. Vai jūs to nesaprotat? Varat stāstīt, cik gribat, cik «pīrādziņu» ir nočiepis Kaimiņš, atbilde būs viena. Vai to var salīdzināt ar visu to, ko šajos gados esat nozaguši jūs? Tāds ir plašais tautas noskaņojums. Jābūt kurlam un aklam, lai to neredzētu. Vai arī pilnīgi atrautam no tautas, dzīvojot savā izredzēto pasaulē.

Kaut arī iebiedēt cenšas tie, kas paši ir pamatīgi nobijušies, bailes, protams, strādā. Pietiek žurnālistam nobīties, un viņš uzrakstīs vienu uzvārdu mazāk. Pietiek redaktoram nobīties, un viņš uztaisīs virsrakstu maigāku. Pietiek izdevējam nobīties, un viņš lūgs nomainīt virzienu. Pietiek politiķim nobīties, un viņš nemēģinās runāt par realitāti. Pietiek visiem nobīties, un mafija rullēs, kā rullēja līdz šim.

Bailes ir galvenais ienaidnieks. Un bailes ir galvenais varas instruments. Kaimiņa aizturēšana ir, lai radītu bailes. Ne tikai Gobzema partijā, bet arī presē, opozīcijā vispār un sabiedrībā kopumā. Jā, iespējams, ka ir pierādījumi un fakti, iespējams, ka Kaimiņš ir vainīgs tajā, ko viņam inkriminē KNAB. Taču ir forma, brīdis un laiks, kas veido šo «ziņojumu» būtību. Tā ir klaja spēka un varas demonstrācija, pasakot, – mēs jūs aizvērsim! Tieši tā darbojas politiskā mafija.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 18. jūnijs plkst. 6:54

«Bija konkrēts brīdis, kad Juraša kungs pieteicās uz vizīti pie «donnas Danas»....

2018. gada 15. jūnijs plkst. 6:58

Cīņa ar it kā naudas atmazgāšanu ir kļuvusi par efektīvu instrumentu nerezidentu...

2018. gada 15. jūnijs plkst. 6:41

Šonedēļ Dienas Bizness piedzīvojis interesantus kontaktus ar vairākiem Latvijas valdības ministriem....

2018. gada 14. jūnijs plkst. 7:05

«Tieši Gaida Bērziņa laikā tika uzbūvēta šī «administratoru pūlu» sistēma, radās šīs...

2018. gada 14. jūnijs plkst. 6:45

Tieslietu ministrs atbild par tiesiskumu valstī, Kučinska kungs, šajā mafijas valstī! Jūs...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Rosīgu, komunikablu un smaidīgu – tādu pašmāju zīmolu veikala M50 īpašnieci Elīnu...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

No šīs sadaļas
2018. gada 20. jūnijs plkst. 12:53

Eiropas Savienības (ES) digitālās attīstības kopējā novērtējumā Latvija saglabājusi 19. vietu...

2018. gada 20. jūnijs plkst. 6:17

Latvieši pelna ar to, ka iznīcina paši sevi. Maksātnespējas administrācija – latviešu...

2018. gada 19. jūnijs plkst. 11:20

Šī gada martā plaši izskanēja informācija par to, ka Latvijā ienāk Vācijas...

2018. gada 19. jūnijs plkst. 7:19

Latvijas iedzīvotāju naudas uzkrājumi aug, to apliecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas...

2018. gada 18. jūnijs plkst. 7:46

Biznesa pārdošana ir daļa no mana darba ikdienas, tāpēc visai daudz laika...

2018. gada 14. jūnijs plkst. 15:10

«Zinātņu akadēmijas Senātā pieņēmām aicinājumu partijām un valdībai 2019. gadu izsludināt...

2018. gada 14. jūnijs plkst. 9:53

Atlikt vai neatlikt nav īstais jautājums, kuru uzdot, runājot par izglītības reformas...

2018. gada 14. jūnijs plkst. 6:45

Tieslietu ministrs atbild par tiesiskumu valstī, Kučinska kungs, šajā mafijas valstī! Jūs...

2018. gada 12. jūnijs plkst. 15:51

Līdz ar ekonomikas izaugsmes atgriešanos pēdējā laikā arvien vairāk publiskajā telpā parādās...

2018. gada 11. jūnijs plkst. 15:56

Latvija saskaras ar būtisku globālās ārējās vides nenoteiktību. Ir daudz dažādu faktoru,...