Viedoklis: Mafijas bezpriģels* - cita vārda nav 

«Mīļais Dievs, tas ir bezpriģels*!» saka cilvēki uz ielas. Cita vārda nav. Mūsu latviešu valodā tāda vārda nav. Šo krievu kriminālās pasaules vārdu mēs, parastie cilvēki, uzzinājām 90.– tajos gados – tā sauca tā laika noziedzību bez jebkādām robežām, pat bez «likumīgo zagļu» likumiem.

Sandris Točs, speciāli DB, 07.6.2018

DB 7.jūnija numura vāks

Tagad šis vārds ir atgriezies. Šodien, ieraugot visu to, kas ir bijis paslēpts zem spožo advokātu biroju viltus prestiža glances, zem politiķu liekulīgajiem lozungiem. Patiesība… nu, nelietošu vēl vienu krievu vārdu.

Bet politiķi izliekas, ka nekas nav noticis. Kā pīlei ūdens! Donna Dana mierīgi liek jauno VID vadītāju. Ja nebūtu avīzes, šis acīmredzami amatam neatbilstošais kungs būtu apstiprināts amatā. Aizietu rūkdams. Nav teikts, ka Kučinska – Reiznieces valdība viņu neapstiprina tāpat. Jo robežu nav.

Tikai pēc mediju reakcijas ir sakustējusies Valsts kanceleja. Ko ziņo LETA? «Vēlreiz tiks pārbaudīta VID ģenerāldirektora amata kandidāta Māra Skujiņa iespējama saistība ar skandālos iepīto uzņēmēju Māri Martinsonu, kurš bija aizturēts Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietā, LTV raidījumā Rīta Panorāma apliecināja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. (Viņš) norādīja, ka VID vadītāja amata pretendentu izvērtēšanas komisija izvēlējās spēcīgāko kandidātu – cilvēku, kuram bija redzējums par nozares attīstību, skaidra vīzija, ko grib sasniegt, laba izglītība un pieredze kā pārmaiņu vadītājam. Komisija vienbalsīgi atbalstīja Skujiņa nominēšanu par VID vadītāja amata kandidātu. Turklāt komisija uzdeva Skujiņam jautājumus par saistību ar Martinsonu. Skujiņš apliecinājis, ka ar Martinsonu nekad neesot ticies un viņu nepazīst.»

Nu, ja jau Skujiņš ir teicis, ka nepazīst Martinsonu… Tas tikai rāda, ka nekādas nopietnas pārbaudes nav bijis. Pat Lursoft nav skatīts. Vai ir skatīts, bet ignorēts, jo tiek bīdīts vajadzīgais kandidāts, vai ne, donna Dana?

Ir Martinsons. Bet pat bez Martinsona ir acīmredzams, ka Māris Skujiņš nekvalificējas VID vadītāja amatam. Viņa biogrāfijā nav neviena fakta, kas apliecinātu, ka viņš ir derīgs šim amatam. Un jūs, koalīcijas politiķi, esat bijuši gatavi viņu atbalstīt, kā ziņo prese? Ja tā ir taisnība, tas būtu viens no nožēlojamākajiem balsojumiem starp nožēlojamajiem balsojumiem, kurus jau ir izdarījusi šī nožēlojamā valdība.

Kādu Latvija būtu pelnījusi VID vadītāju? Godīgu. Kā iepriekšējā Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ilze Cīrule. Kuras nāve bija stipri aizdomīga. Un no šodienas skatu punkta, kad ar mafijas metodēm ir nošauts Mārtiņš Bunkus, tā ir aizdomīga divtik.

Vai cilvēks, kurš noklusē, tātad slēpj faktus no sava CV, ir godīgs? Viņš melo pat savā CV! «Publiski tiek pieminēti M. Skujiņa bijušie amati Valsts Televīzijā, SIA Nordea Finance Latvia, SIA Baltcom TV un pat kādā bankā Azerbaidžānā, bet amats, kas savulaik bija patiesībā milzīga OIK biznesa konglomerāta sastāvdaļa, līdz šim ir kautrīgi noklusēts», vakar raksta NRA, sakot, ka «kandidāts uz VID ģenerāldirektora amatu Māris Skujiņš 2012. gadā ir bijis SIA Natural Resources valdes loceklis, īpašnieks un pat likvidators, bet šā SIA līdzīpašnieks savulaik bijis arī gandrīz mītiskas slavas apvītais miljonārs Māris Martinsons. Bet VID ģenerāldirektora amatam M. Skujiņa kandidatūru esot izraudzījusies Valsts kancelejas direktora vadīta atlases komisija, taču finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ātri vien atzinusi šo kandidatūru par labu esam un virzīs to apstiprināšanai valdībā».

Tātad melo par tādu vietu savā CV, kas varētu būt traucēklis ieņemt amatu, ņemot vērā šaubu ēnu par OIK darījumiem, un saistību ar Māri Martinsonu. Kas vēl ir noslēpts Skujiņa CV?

Jo melīgums, acīmredzot, ir būtiska jaunā VID vadītāja īpašība, kas finanšu ministrei un arī koalīcijai šķiet pieņemama.

Personiskā kvalifikācija uz VID vadītāja amatu? Varbūt viņš ir vadījis vai pārstāvējis kādu lielu starptautisku auditorfirmu Latvijā? Ir bijis drosmīgs finanšu policists? Varbūt ir vadījis kādu lielu drošības struktūru? Varbūt specdienestu? Varbūt vismaz lielu uzņēmumu galu galā? Pat finanšu direktors viņš esot bijis, tikai, kā pats teica – ka «smuki skan»?

«Lūgts pastāstīt par sevi, M. Skujiņš atzina, ka profesionāli pašlaik nav nodarbināts, iepriekš strādājis bankā Azerbaidžānā. Informācija biznesa sociālajā tīklā LinkedIn liecina, ka viņš strādājis AccessBank Azerbaijan par stratēģisko projektu un attīstības vecāko menedžeri. No 2013. gada līdz 2016. gadam M. Skujiņš bijis Latvijas Televīzijas valdes loceklis finanšu un tehnoloģiju jautājumos,» raksta Dienas Bizness 1. jūnijā.

Cilvēks gadu bez darba, kurš iepriekš ir strādājis bankā Azerbaidžānā. Laikam vienā no korumpētākajām valstīm pasaulē ir vērts pastrādāt, lai iegūtu pieredzi darbam Latvijas VID? Ja nopietni, pilsētā nav šaubu, ka VIDā lien Martinsons. Kāpēc ir vajadzīga lieka «blīve»? Liekam Martinsonu par VID vadītāju pa tiešo! Jaunais VID vadītājs – Māris Martinsons. Koalīcija gan jau apstiprinās.

* bezpriģel – bez robežām (burtiski kr.val.), nozīmē, ka ir sasniegta galēja nelikumība.

Tevi varētu interesēt

ASV vēlas, lai «ABLV Bank» likvidāciju kontrolētu Finanšu un kapitāla tirgus komisija...

Pēkšņs arests sestdienā, un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir izslēgts no...

Pasaule ir mainījusies. Par ASV prezidentu ir kļuvis Donalds Tramps, kurš atklāti...

Veicot izmeklēšanu Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā, sadegušajā VW LT markas transportlīdzeklī...

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pēkšņs arests sestdienā, un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir izslēgts no...

Gribu atvainoties Mārtiņa Bunkus radiniekiem, ja kāds ir aizskarts par viedokli, ko...

Gandrīz katrs no mums 25. maija priekšvakarā saņēma milzīgu daudzumu e-pastu, starp...

Izdzēsta cilvēka dzīvība vienmēr ir smagi. Rakstot par maksātnespējas administratoru mafiju, kura,...

Pēdējās nedēļās sabiedrībā plašu rezonansi izsauca INDEXO analīze par situāciju uzkrājošās...

Premjers Māris Kučinskis ir izveidojis darba grupu Latvijas «finanšu sektora pārveidei», kurā...

Latvijā arvien vairāk tiek izmantotas virtuālo asistentu un čatbota tehnoloģijas, turklāt tas...

Jau pavisam drīz, 31. maijā un 1. jūnijā, Rīgā norisināsies starptautisks pasākums...

Ir panākta savstarpēji pieņemama vienošanās par Valērija Maligina mantojuma sadali...

Ar šo vēlos darīt zināmu, ka piektdien, 25.maijā mana mirušā vīra mantinieki...