Pakalpojumi

Vienmēr jābūt plānam B

Linda Zalāne, 07.04.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Attīstot privāto bērnudārzu, vienmēr ir jābūt plānam B, jo bizness ir cieši saistīts ar valsts lēmumiem par mācību maksas līdzfinansējumu un vecāku rocību

Tā uzsver SIA Patnis un partneri valdes priekšsēdētāja, pedagoģijas doktore Zane Ozola, kuras vadītais uzņēmums ir izveidojis trīs privātās pirmskolas izglītības iestādes. Divas no tām atrodas Rīgā, bet viena – Ādažos. Kopumā šos dārziņus apmeklē 200 bērnu. Septembrī līdz ar jauno mācību gadu Ādažos durvis vērs vēl viens uzņēmuma izveidots privātais bērnudārzs, kurā būs vietas vēl 100 mazajiem audzēkņiem. SIA Patnis un partneri apgrozījums ir audzis no 81 tūkst. eiro 2011. gadā līdz vairāk nekā 680 tūkst. eiro 2015. gadā. Šī izaugsme ļāvusi tam iekļūt Dienas Biznesa un Lursoft veidotajā strauji augošo uzņēmumu jeb Gazeļu sarakstā.

SIA Patnis un partneri apgrozījuma kāpums ir cieši saistīts ar jaunu bērnudārzu atvēršanu. 2014. gadā Rīgā pie Ziedoņa dārza tika izveidots bērnudārzs ar 40 vietām, un 2015. gadā visas trīs uzņēmuma paspārnē esošās iestādes sasniedza maksimālo audzēkņu skaitu. «Ja nav jaunu bērnudārzu, tad apgrozījums stāv uz vietas. Naudas plūsmu šajā biznesā var diezgan precīzi izplānot. Nestabilitāti var radīt nelabvēlīga ekonomiskā situācija valstī un likumu pieņēmēju lēmumi par līdzfinansējumu un to apmēriem,» skaidro Z. Ozola.

Visu rakstu Ar gudru saimniekošanu lasiet 7. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.