Atpūta

Vīrusa uzliesmojums iedvesmo grāmatu publicēt tiešsaistē

Lelde Petrāne, 03.04.2020

Foto: Pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Laikā, kad dzīves ritējums notiek lēnāk nekā ierasts, filmu režisors un vairāku grāmatu autors Māris Martinsons, sāk publicēt savu pirmo elektronisko grāmatu "Klusa nakts", atklājot sarežģītas cilvēku attiecības ierobežojošā laika posmā - Ziemassvētkos.

Grāmata pieejama elektroniskā formātā no 3. aprīļa interneta vietnē www.klusanakts.com, kur ik nedēļu autors publicēs nākamo grāmatas nodaļu.

"Ikvienu šī brīža situācija, kas pārņēmusi pasauli, ietekmē atšķirīgi. Man tas ir pārdomu laiks. Laiks, kad ir iespēja apskatīties uz noieto ceļu. Apstāšanās man nozīmē pārskatīt uzrakstītos scenārijus. Gan tos, kas noteikti ieraudzīs dienas gaismu kinoteātros, gan tos, kas jau sen ir nolikti tālākajos pagātnes vai arī nākotnes plauktos. Uz galda ir iesākti romāni, nepabeigti vai arī vienkārši latviešu valodā vēl nepublicēti stāsti. Kā, piemēram, "Klusa nakts"," stāsta M. Martinsons.

""Klusa nakts" ir mana izvēle rakstīt par cilvēku attiecībām bez izskaistinājumiem, neslēpjot neko. Tāpēc grāmatai sākotnējais nosaukums bija "Klusa nakts. Bez cenzūras". Tādā veidā ļaut cilvēkiem atklāti paskatīties uz sevi, savām attiecībām ar tuvākajiem, lai, izlasot šo romānu, Ziemassvētku vakarā norunātā tēvreize būtu apzināta un atbilstoša savai sirdsapziņai. Nosaukumā slēpjas daudz noslēpumainības un īstenībā tā nemaz nav tik klusa nakts… svēta nakts…. Tā ir atklāta un reālistiska grāmata par vilšanos, bezgalīgiem centieniem atrast savu vietu dzīvē," stāsta autors.

"Sākt stāsta publicēšanu šobrīd ir apzināta izvēle. Ziemassvētku vakarā cilvēki - kāds labprātāk, kāds piespiedu kārtā, sekojot tradīcijām un labas audzināšanas principiem, sanāk kopā. Ģimenes pavada laiku kopā vairāku dienu garumā, un dažkārt pretēji gaidītajam atkalapvienošanās priekam savstarpējās attiecības tiek nokaitētas. Arī šobrīd daudzi no mums sastopas ar savā ziņā piespiedu būšanu kopā. Šādos apstākļos lasītājs, iespējams, varēs spēcīgāk izjust situācijas spriedzi varoņu dzīvēs," vēl papildina autors.

Jauna grāmatas nodaļa tiks pievienota katru piektdienu un tā līdz Ziemassvētkiem, kad grāmatas varoņu stāsts noslēgsies. Grāmatu būs iespējams lasīt, izvēloties vienu nodaļu nedēļā, vairākas mēnesī vai sagaidīt gada nogali, kad būs pieejama grāmatas pilnā versija.

Komentāri

Pievienot komentāru