Volvo Trucks izmanto autonomus elektriskus transportlīdzekļus 

Volvo Trucks iepazīstina ar jaunu pārvadājumu risinājumu, kurā izmanto autonomus elektriskus komerciālus transportlīdzekļus.

Laura Mazbērziņa, 13.9.2018
1/9

Foto: publicitātes

Pasaules iedzīvotāju skaita pieaugums un aizvien plašākā urbanizācija izvirza ievērojamus uzdevumus, liekot risināt tādas vides problēmas kā satiksmes sastrēgumi, piesārņojums un pārmērīgs troksnis. Pieaugošais patēriņš, straujā e-tirdzniecības paplašināšanās un aizvien lielākais autovadītāju trūkums palielina pieprasījumu pēc efektīviem transporta risinājumiem.

«Tagad ir pilnvērtīgi jāizmanto pārvadājumu nozares potenciāls. Viss liecina par to, ka nākamajās desmitgadēs pasaulē turpinās ievērojami palielināties pieprasījums pēc pārvadājumiem. Ja mēs šo pieprasījumu gribam nodrošināt ilgtspējīgi un efektīvi, mums ir jārod jauni risinājumi. Lai nodrošinātu tādu preču plūsmas sistēmu, kas darbojas nevainojami, mums esošās infrastruktūras ir jāizmanto labāk nekā patlaban. Pārvadājumu sistēma, kuru mēs izstrādājam, var kļūt par svarīgu pašreiz izmantoto risinājumu papildinājumu un atrisināt daudzas problēmas, kuras ir izvirzītas sabiedrībai, pārvadājumu uzņēmumiem un pārvadājumu pakalpojumu pircējiem,» stāsta Klāss Nilsons (Claes Nilsson), Volvo Trucks prezidents.

Volvo Trucks nākotnes pārvadājumu risinājums paredzēts izmantošanai regulāros un sistemātiskos pārvadājumos salīdzinoši tuvos attālumos, kur ļoti precīzi jāpiegādā liels daudzums preču. Raksturīgākie piemēri ir pārvadājumi starp loģistikas centriem, taču ir iespējami arī citi izmantošanas veidi.

«Tā kā mēs izmantojam autonomus transportlīdzekļus, kas nerada izmešus vai troksni, pārvadājumus var veikt jebkurā diennakts laikā. Šajā risinājumā tiek izmantota esošā autoceļu infrastruktūra un kravas automašīnas, tādējādi samazinot izmaksas un nodrošinot iespēju apvienot to ar jau esošajām darbībām,» skaidro Mīkaels Kārlsons (Mikael Karlsson), Autonomo risinājumu nodaļas priekšsēdētāja vietnieks.

Pārvadājumus veic ar autonomiem elektriskiem transportlīdzekļiem, kas piesaistīti mākoņpakalpojumam un pārvadājumu vadības centriem. Transportlīdzekļos ir ierīkotas sarežģītas sistēmas, kas nodrošina autonomu autovadīšanu. Tās ir konstruētas tā, lai noteiktu transportlīdzekļa konkrēto atrašanās vietu līdz pat centimetram, precīzi uzraudzītu un analizētu citu ceļu satiksmes dalībnieku darbības un tad attiecīgi rīkotos, ievērojot īpašu precizitāti.

Pārvadājumu vadības centrs pastāvīgi uzrauga pārvadājuma norisi un precīzi novēro katra transportlīdzekļa pozīciju, akumulatora uzlādes stāvokli, kravas saturu, apkopes prasību izpildi un vairākus citus parametrus. Tādēļ rūpnieciskās ražošanas process, ātrums un norise ir pielāgoti tā, lai novērstu lieku gaidīšanu un uzlabotu piegādes precizitāti. Tādējādi būs iespējams samazināt atkritumu daudzumu, ko rada lieki rezerves krājumi, un palielināt pieejamību. Transportlīdzekļi, kas nodarbināti vienā maršrutā, sadarbojas, lai nodrošinātu optimālu plūsmu.

Tevi varētu interesēt

Tirdzniecības karš mudina atlikt Volvo sākotnējo publisko piedāvājumu; kompānija aicina uz tarifu...

Zviedru Volvo V60 ir neizsakāmi šarmants auto, iespējams, glītākais no visiem sava...

Kravas automobiļu ražotāji attīsta dažādu alternatīvo degvielu motorus, kas nodrošinātu zemāku...

Rīgā, Skanstes ielā 33, atklāts atjaunotais Volvo autocentrs, kurš tapis atbilstoši jaunajam...

Šā gada 2.novembrī Rīgā, Skanstes ielā 33, tiks atklāts atjaunotais Volvo autosalons. Autocentra...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Business Insider publicējis video, kurā tiek demonstrēta ASV elektroautomobiļu ražotāja Tesla jaunā...

Šogad astoņos mēnešos Valsts policija (VP) pieķērusi 1774 autovadītājus, kuri braukšanas laikā...

Šā gada 20. septembrī Hannoverē, Vācijā tiks atklāta viena no pasaulē lielākajām un prestižākajām...

Vācijā pirmdien sākas pirmā nozīmīgā tiesas prāva pret autobūves koncernu «Volkswagen» saistībā...

Paplašinot zīmola attīstību Latvijā, Valmierā durvis vēris jaunais Škoda pilna servisa dīlera...

Lai gan ziemas riepas obligāti jālieto, sākot no 1. decembra, kas nozīmē,...

Tuvākajos gados iekšpagalmu remonta programma Rīgā varētu transformēties, paredzot ne tikai piebraucamo...

Japānas autobūves kompānija «Toyota Motor Corp.» trešdien paziņoja, ka pasaulē atsauc vairāk...

Auto koplietošanas pakalpojuma sniedzējs Carguru noslēdzis investīciju piesaistīšanas procesu,...

Valsts policija (VP) pirmajā skolas dienā pastiprināti pievērsīs uzmanību satiksmes drošībai,...