Darba vide

Žurnālā Dzīves garša: Dace Rukšāne sapucējas, pat strādājot mājās

Linda Zalāne, 14.03.2018

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Viss radošais, labākais man ir nācis, sēžot pie sava galda uz sava krēsla jērādas, atļaujoties ik pa brīdim atrauties no darāmā kādam niekam - putnu vērošanai, iziešanai uz terases, burkāna uzgraušanai vai suņa bužināšanai,» Dienas Bizness izdotajam žurnālam Dzīves garša stāsta rakstniece, aģentūras Golin tekstu autore Dace Rukšāne, kura dzīvo nesen uzceltā mājā un, to ceļot, arhitekte Zane Tetere ieplānoja vienu istabu kā kabinetu speciāli rakstnieces vajadzībām.

«Mājās es varu strādāt arī četros no rīta, ja pamostos, vai divpadsmitos naktī. Varu pa dienu aiziet sēnēs vai uz mežu. Man tas ir svarīgi - neierāmēties. Būtībā man ir divas darbavietas - viena kabinetā nopietnākiem darbiem, bet otra viesistabā pie galda. Izvēlos katru reizi to, kas vairāk rezonē konkrētajam darbam. Viesistabā man mazliet traucē tas, ka reizēs, kad atnāk ciemiņi vai ģimene grib kopīgi paēst, man visi savi loriņi ir kaut kur jānovāc, un tas ir ķēpīgi. Toties viesistabā es pa logu redzu putnu barotavu, tāpēc ziemā vairāk strādāju tur, nevis kabinetā,» viņa stāsta.

Žurnālā Dzīves garša: Māja ir jāceļ tad, kad nav naudas

Rukšānes darba galds ir maksimāli tīrs, tur nav nekā lieka, bet viņa bieži dedzina aromātiskas sveces noskaņai vai pat iesmaržina savu darba vietu ar smaržām vai eļļām - izsmidzina tās sev apkārt. «Man tas ļoti, ļoti palīdz noskaņas radīšanai, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc man nepatīk strādāt birojā - tur smaržas var traucēt citiem kolēģiem un to lietošana nav pieļaujama, bet man tās vajag. Darbavietu es padaru personisku arī ar sevi - lai arī mājās nav jāpucējas, es nekad nesēžos pie darba halātā vai pidžamā, vienmēr uzģērbju smukas drēbes,» atklāj rakstniece.

Viņasprāt, darba vietā galvenais ir ērts krēsls. Viņai tie ir pat divi. Viens parastais, kas klāts ar jērādiņu un papildināts ar spilveniem, bet otrs ir birojam raksturīgāks, turklāt ar kādu būtisku niansi - uz tā ir nevis jāsēž, bet jātup, līdz ar to slodze tiek novirzīta uz apakšstilbiem. Šis krēsls lieliski noderot reizēs, kad sāk sāpēt mugura no klasiskās sēdēšanas.

«Es gandrīz visu pērku internetā un tad mājās izmēģinu - ja man nepatīk vai nav ērti, sūtu atpakaļ. Internetā to izdarīt ir vieglāk, jo veikalos ne visi grib ņemt atpakaļ mantas, bet internetveikaliem nav izvēles. Turklāt labs dizains parasti ir arī ērts,» pieredzē dalās D. Rukšāne.

Viss raksts lasāms jaunākajā Dzīves garšas žurnālā.

Žurnālu visi laikraksta Dienas Bizness abonenti saņēma bez maksas, bet tas arī nopērkams mazumtirdzniecībā lielākajās preses tirdzniecības vietās.

Nopērkams arī elektroniskā versijā > https://www.dbhub.lv/dzives-garsa